Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mit csinálnak itt ezek a hernyók?

Fejér György kérdése:

Mit csinálnak itt ezek a hernyók?

Figyelt kérdés
Most április közepe van, és este, ha kimegyek a kertbe, és kicsit megrázogatom a cseresznyefákat, tömérdek 1-2 cm-es fehér hernyó kezd ereszkedni lefelé, mindegyik a saját szálán. Úgy látom, eléggé rágottak a levelek... Mit lehet ezekkel csinálni...?

#hernyó #ereszkedő hernyó
ápr. 12. 23:30
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Lepermetezni a fákat.
ápr. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Önjelölt igazságosztó ***** válasza:
Ez valószínűleg amerikai szövőlepke hernyója lesz. A megfelelő permetszer kinyiffantja őket.
ápr. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Gyilkolni bűn
ápr. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
#3 hülyének lenni is
ápr. 13. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szövőlepke ilyenkor kizárt.

Szőrös hernyók, vagy csupaszak? A fán nem képeznek bölcsőket a hajtáscsúcsi levelek összehúzásával? (A látható rágást akár kis bogarak is csinálhatják, azokból nálam is sok van mostanában.)

Ha nem tudod beazonosítani, akkor az egész fát fújd le valami felszívódó szerrel. (Sajnos, az erre a célra legjobb Mospilant most rakták át II. kategóriába, de valami biztos maradt még.)

ápr. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A hernyók csupaszak, egészen világos színűek, kb. 2 cm hosszúak, és van pici lábuk elöl és hátul. Ezek nem húzzák össze a csúcsi leveleket, nem gubózódnak be, és nem szőnek hálót. A termésben nem látok kártételt, a levelekben viszont igen...


Este 10 körül -ha rázom az ágakat-, ereszkednek, nappal és késő éjszaka viszont nem... Feltételezem, hogy este 10 körül kajálnak, és ekkor kevésbé kapaszkodnak...


Én bio-megoldásra gondoltam, ami lehetőleg nem szívódik fel: lehet kontakt is... pl. csalánlé, kenőszappanos lé, ilyesmi... A cseresznye nemsokára érik, és nagyon kell vigyáznom a vadméhekre is... Van valakinek tapasztalata ilyesmiről?

ápr. 13. 11:41
 7/9 anonim ***** válasza:
44%

A Mospilan ezért is volt jó, hogy a méheket nem bántotta. Most már csak méhveszélyes szerek maradtak... Pedig vannak olyan nagyon komoly károsítók, amik ellen csakis a virágzás végén lehet védekezni, mikor még van pár virág.

De ha a cseresznyéd elvirágzott, akkor használhatsz bármit, a méheket már nem fogja érdekelni. Főleg, ha este 6 után permetezel, akkor már a véletlen mérgezés is nagyjából esélytelen, mert a méhek már nem nagyon repkednek.

A kenőszappan amúgy veszélyességi tekintetben nem túl jó. A halálos adagja kb. megegyezik az átlagos rovarölőkével. Csak míg a rendes rovarölők arra vannak kifejlesztve, hogy gyorsan lebomoljanak, tehát 10 nap után már ezredannyira se veszélyesek, mint frissen, addig a kenőszappan nagyon lassan bomlik le. És emellett még a hatékonysága is gyenge.

ápr. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előbb tisztázni kellene milyen lepke hernyójáról van szó.

Él cirka 4000 lepkefaj hazánkban.


És akkor még nem zártuk ki a levéldarazsak álhernyóit sem!


(basszus jó, hogy írtam az álhernyót.... Holnap le kell szednem őket az egresről különben tarra zabálják a levelét.)

ápr. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ilyen nagy számban szerintem valami moly lesz. Arra meg jó valami általános rovarölő. (Mint pl. a Mospilan.)

De azért nyilván érdemes lenne felismerni a tettest. (Nekem több, mint 40 éve van cseresznyém, több településen, rengeteg problémám volt már velük, de ilyen kártevőről még nem is hallottam. És a neten se találok hasonlót se.)

ápr. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!