Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Vannak emberevő hangyák?

Vannak emberevő hangyák?

Figyelt kérdés

2011. dec. 30. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Hogyne lennének! Ma éjjel lesz az inváziójuk. Ha jól hallottam, nálad fogják kezdeni.
2011. dec. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom feltűnt-e hogy nem a humor kategóriába írtam...:)

Valahol hallottam még régebben hogy vannak olyan fajok amik elragadják csoportosan az embert ha közéjük megy.Csak semmi információt nem találok róluk.

2011. dec. 30. 20:51
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Buék minden embernek, és az őket megevő hangyáknak!
2011. dec. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, bizonyos húsevõ ragadozó hangyák az embert is megeszik. De ez nem azt jelenti, hogy képesek megtámadni és megenni egy egészséges embert. Ha egy legyengült, beteg ember épp ilyen hangyaboly közepén esik össze, s olyan gyenge, hogy nem tud védekezni, azt felfalják."


De szerintem egy régebbi filmre gondolsz...

2011. dec. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 bikimiki100 válasza:

Nem tudom hogy vannak-e, de szerintem majd valaki okosabbat mint pl.: egy természettanárt vagy egy nálad okosabbat kérdezz meg!

Ui.: Szerintem nincsenek.

2012. jan. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja a hangyás politikusok felfalják az Embereket!!
2012. jan. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
79%
Igen... Ha meghalsz az erdő közepén, bizony megtalálnak a rovarok...
2012. jan. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 AtomDani válasza:
Nála már el is kezdték és az agyát el is tüntették!
2012. jan. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Czink Attila válasza:
74%

Üdv: Óvodás becenevem: Bogaras Joe...


"Vannak olyan fajok, amik..."


Minden hangyafaj bármekkora méretű táplálékhalmazt nekiáll feldolgozni- a "vannak" kategória inkább a növényi részeket előnyben részesítőkre vonatkozhatna, de jelenlegi ismereteim szerint mindent elfogyasztanak.


Élő, védekezőképes állatot az agresszívabb hangyafajták támadnak meg, a többi dögevő. Nem is kell mindjárt a távoli messzibe menni, egy vöröshangya-boly kijáratához tedd a kezed... A hangyák szinte rögtön "letámadnak" és a milliméteres kis testük "lassú" mozgása ellenére pillanatok alatt ellepik a kezed. Ehhez a játékhoz vigyél magaddal egy tál kézzel alig elviselhetően meleg vizet, hogy bele tudd dugni, ha élesben kipróbálnád.

Innentől csak a tömegarányok, és a védekezőképesség számít: Egy "sima", magyar vöröshangya-boly is kivégezhet egy csecsemőt, a hangyaméreg fajonként eltérő, vannak erősebbek is. Szélsőséges helyzetben, rosszkor, rossz helyen, akár egy életképes felnőtt is belehalhatna egy milliós nagyságrendű boly "támadásába", persze, azt már nem Magyarországon- ha rovarcsípésre allergiás, és rohamot kap a méregtől. De előbb nyersz kétszer egymás után lottóötöst, hatossal együtt.

A hangyák dögevői pedig az elefántot is szétszedik, ha van rá idejük...


És akkor a végére a tömör lényeg: A "támadó" hangyafajtáknak idő, populáció, és ellenállás kérdése csak, hogy felzabál-e egy élő embert. Összehasonlítási adat: Egy róka tetemét kb.egy hét alatt szétszedik az erdei hangyák...

2012. jan. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Dariem válasza:
Nem konkretan emberevo hangya viszont figyelmedbe ajanlom a sziafu hangyakat (siafu ants) masneven a husevo hangyat, mely talan a legnagyobb hangyafajta es talan a legveszelyesebb. Az emberek is kiternek az utjabol ami nem nehez reven, hogy nem tudnak tul nagy tavot megtenni rovid ido alatt, de ha nem tudsz kiterni elole kinok kozott halsz meg, eros harapasa (csipese) kepes athatolni az emberi boron komoly fajdalmakat okozva, lenyugozo teremtmenyek Afrikaba honosak.
2015. júl. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!