Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A hangyák az egyik oduból...

A hangyák az egyik oduból miért viszik a másikba a hangyatojásokat?

Figyelt kérdés
2011. jún. 18. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert a másikban biztonságosabb...

Szerintem

vagy az előzőt szétrombolták!(valakik)

2011. jún. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nagyobb esőt éreznek akkor is áthordják olyan helyre ahol nem öntheti ela víz.


A hangyák sokmindent kiéreznek a légnyomásból, a várható eső mennyiségét is.

2011. jún. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Én például láttam rablás-t a vörös hangyák átmentek 15-20-25 méternyire a kis fekete hangyákhoz,a vörös hangyák kinyirták a kis fekete hangyákat és a petéket áthordták 1-2 hónappal utána láttam hogy kikeltek és "rabszolga"-ként dolgoztak szóval járatokat vájtak,esetleg v.hangya holttesteket vonszolnak ki... szóval dolgoztatják...
2011. jún. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
hangyatojás..xd
2011. jún. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 izsofmate válasza:
A hangyatojás különböző fejlődési szakaszokon megy át! Minden fejlődési szakasz más mélységben megy át. mondjuk a pete a legmélyebben a földfelszíntől, aztán a következő fejlődési szinten kicsit feljebb kerülnek a földfelszínhez...
2011. jún. 22. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Saintmichel válasza:
Ahhoz, hogy a tojások kikeljenek, megfelelő hőmérsékletűnek és páratartalmúnak kell lennie a levegőnek, és mivel a bugyrok különbözően "klimatizáltak", mindig a megfelelő helyre tudják átszállítani a tojásokat! (Ez persze csak egy hipotezis, melyet a Párom állított fel!!!) :-)
2011. jún. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!