Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mik ezek a kis katicaszerű...

Mik ezek a kis katicaszerű bogarak, és hogy tudnám kiírtani őket örökre a lakásból (lépcsőházban lakok)? (kép mellékelve)

Figyelt kérdés

A lakásban már 3 éve jelen vannak ezen katicaszerű, bár repülni nem tudó nagyon apró (kb.2 mm) bogarak, nemtudom amikor ideköltöztönk is csak ugyanezek voltak jelen, de pont tavaszodott és csípésekkel voltunk tele aztán vettem raid-et és mindent telefújtam vele, aztután megszűnt a "rajzás" . Erre rá 1 évvel ahogy tavaszodott megjelentek újra apró katicaszerű bogarak, viszont már csípések nem voltak. Idén újra megjelentek pár napja ezek a bogarak, elsősorban parkerrán, falon és függönyön jelennek meg és alig mozognak vagy nem mozognak. Olyasmi mintha szárnyuk is lenne de repülni még 1et se láttam, töltöttem fel képet is róluk.


A kép róluk:


[link] Jpg



2012. márc. 17. 13:59
 1/7 A kérdező kommentje:
Ez a kép linkje... [link]
2012. márc. 17. 14:03
 2/7 anonim ***** válasza:

Harlekinkatica. Elég káros, mert kiszorítja a hazánkban honos katicafajokat.


[link]

2012. márc. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Platypus ***** válasza:
Ezeknek semmi köze a katicához,múzeumbogár a tisztességes nevük. Csípni nem csípnek, viszont kellemetlen kártevők, mindent képesek megrágni ami szerves anyagból van. Ha kintről jönnek, akkor nem sokat tehetsz ellenük, de ha a lakásban tenyésznek, akkor meg kell keresned a fészküket és úgy megszabadulhatsz tőlük. A régi gyapjút, tollat és más állati eredetű anyagokat szeretik nagyon a lárváik.
2012. márc. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, most néztem meg jobban a képet, ez tényleg nem harlekinkatica...bocsi. :)
2012. márc. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hol a legvalószínűbb? Már mikor beköltöztünk átvizsgáltam az egész lakást és mindent befújtam vegyszerrel, majd megfulladtam :D de akkor eltűntek, és aztán meg jövőre újra megjelentek, akkor megint vegyszer és most idén megint, mostmár kezd nagyon idegesíteni de nem tudom hol lehetnek már minden résbe fújtam... elég erős ez a raid, a pókokat is ezzel irtom és azok elég szívósak de ez kinyírja azokat is... itt amúgy nem igen fordul meg bogár, kintről nem jöhet általában csak szúnyoghálós ablakot nyitunk ki, az meg fix fullos, azon nem jöhet át, nagyon bosszantóak...
2012. márc. 17. 17:47
 6/7 polarbeer ***** válasza:
Igen, ezek biztosan múzeumbogarak. Ha esetleg vannak kitömött állatok, régi dunyhák, azokban lehet keresni a lárvákat és a petéket, viszont a peték nagyon ellenállók!! Emlékszem, mikor Gazdagréten (XI. ker.) laktunk panelban, nálunk is voltak ezek a 3-4 mm-eres állatok,, de nem tömegesen, hetente előkerült 1-2 db. Amúgy a kifejlett bogarak - amik a képen vannak - virágokon élnek, nem okoznak kárt, nem bántanak. Ha tényleg hetente pár darabnál több van felétek, akkor keresd meg a probléma forrását (pl. régi állatbőr, szőrméből készült szőnyeg, stb), és fújd le / tedd be mélyhűtőbe / hívd a kártevőírtókat. Kisebb mennyiség esetén ne csinálj semmit, nem bántanak :) :)
2012. máj. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 polarbeer ***** válasza:

A múzeumbogár biztosan nem csíp!!!

Amúgy repülni is tud :)

2012. máj. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!