Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Volt már bűntudatotok, amikor...

Volt már bűntudatotok, amikor megöltetek egy lepkét?

Figyelt kérdés
Ma berepült a kárba egy lepke (valami molylepke lehetett, mert tök ocsmány volt), és én a zuhanyzóval "megfürösztöttem". Most annyira sajnálom. Elég viccesen hangzik. Főleg, hogy kiskoromban nagy állatkínzó voltam.

#lepke #Día de los Muertos
2012. jún. 26. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha tudom ki szoktam vinni az udvarra a lakásban talált állatokat. Ha nem megy, akkor megölöm, de úgy, hogy nem szenved. A vízbefojtás nem tartozik az agóniamentes módszerek közé.
2012. jún. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálam attól függ, mit. Darázs-légy, ilyesmi nem vált ki belőlem bűntudatot, bár szerintem is jobb, ha nem szenved. De múltkor ráléptem egy csigára és tisztára belilult szegénynek a feje. Na akkor nagyon kivoltam. :S
2012. jún. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Amikor az első "hullámot" rá eresztettem, kezdtem megsajnálni. De már repülni sem tudott szegény...úgy meg nem élhet tovább. Megadtam neki a kegyelemdöfést is...még pár hullám formájában.
2012. jún. 27. 12:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Volt igen..mondjuk én nagyon hülye vagyok ilyen tekintetben:) Múltkor egy baszomnagy lódarazsat nem tudtam kitessékelni,ezért le kellett ütnöm.. sajnáltam,mert olyan szépek és csodás a maga módján,mint minden a természetben. De mivel veszélyes,muszáj voltam megölni:S
2012. jún. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 polarbeer ***** válasza:

Régebben gyűjtöttem a rovarokat. Csodaszép gyűjteményeim lettek, több száz állattal, de nyilván nem lett mindegyikből szép "gyűjteményi darab", ezért volt, hogy egy fajból 5-6 db-ot is meg kellett ölnöm, hogy legyen 1 szép. De nem ilyen gyerekes bogárgyűjtemény lett ám, hanem szépen rendszerezett, tudatosan gyűjtött, pontosan latin névvel meghatározott rovargyűjti, Több, mint 10 évig gyűjtöttem. Több, mint 1000 állat lelte halálát általam csak emiatt. Semmi bűntudatom nem volt.


Több mint 2 éve nem tettem hozzá a gyűjteményemhez 1 darabot sem. A dobozaim lent vannak a raktárban, egy félreeső zugban, ahol több, mint másfél évig nem jártam. Nemrég lementem, hogy na, akkor nézzük meg, mihelyzet.

Elképeztő látvány fogadott: a dobozokon 2-3 cm réteg por, az állatok porrá vannak szedve, az egész egy roncshalmaz a múzeumbogaraktól és a penésztől.


Leültem, elkezdtem gondolkodni. Hogy lehettem ilyen marha?????? Védett állatok tömkelegét, és egyéb nem túl gyakori állat százait irtottam ki. És miért??? EZÉRT??? Miért nem lehet valami örök??? Hogy nem lehet eltenni őket az idők végtelenségéig?? Hogy a dédunokám is áthassa......


Hát ez az én sztorim. Azóta is elmorzsolok egy könnyet, ha eszembe jut. Nem voltam igazságos. Életet csak Isten vehet el (nyilván evolúció párti vagyok, ELTE bioszra járok). No de értitek...

Azóta régi pénzeket, fotókat, és képeslapokat gyűjtök. Annak van értéke, és legalább örök...


Bocsi, ha túl hosszú voltam... :(

2012. jún. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!