Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miért jönnek elő a szárnyas...

Miért jönnek elő a szárnyas és vöröshangyák?

Figyelt kérdés

Tavalyelőtt nyáron hirtelen valamilyen okból előjöttek a szárnyas hangyák azt hittem hogy csak 3-4 lesz, de amire leütöttem őket újabb 4-5 hangya mászott fel mellettem a falon nem tudtam hogy honnan jönnek, ezért felkapcsoltam a villanyt és láttam hogy a mögöttem lévő falnál a parkettaszegélynél jönnek elő, de nem csak szárnyas hangyák, hanem azok a rendes hangyák amik általában a kaja morzsákra jönnek és még vöröshangyákat is láttam ott ezután fogtam a hangyairtó spray-t és befújtam őket később,átmentem egy másik szobába aludni mert az ágyamon is repkedtek a szárnyas hangyák. Másnap láttam, hogy a szőnyegen legalább 35-40 szárnyas hangya mászkál és repdes pár nap múlva elmentem nyaralni, eközben lett felújítva a szobám, a tapéta leszedve a nagy padlószőnyeget kidobta édesanyám a szobám falát zöld színű festékkel festette le és amikor megszáradt a festék a parkettaszegélyhez körbe a szobámat be hangyairtó porozta. Azóta nem láttam szárnyas és vöröshangyát, tavaly nyáron se volt gond sehol nem voltak hangyák.

Idén is elmentem nyaralni, akkor még nem volt gond de amikor Kedden hazajöttem láttam hogy a szobámban van 2 szárnyas hangya az egyik egy pókhálóba repült, aztán a pók behálózta a másikat eltapostam. Tegnap benéztem az íróasztalom bal oldalánál a sarokba és láttam hogy csomó hangya mászkál a sarokban és szárnyas hangyák is jönnek elő. Sajnos nem tudom miért jönnek elő.



2012. júl. 5. 07:20
 1/8 anonim ***** válasza:
szaporodnak, új kolóniákat alapítanak
2012. júl. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A hangyáknál is van az ún. rajzási időszak, amikor új telepet alapítanak. Ez a ciklus a nagy meleg miatt felgyorsult, ezért látni most ilyen sokat.
2012. júl. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
jajjj sajnos én is kínlódók velük.Nekünk is kijöttek a fal tövénél.Bármivel irtom őket csak előjönnek minden este....
2012. júl. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem miért kell őket írtani. Az emberek hülyék, írtanak mindent agyba-főbe. Estére úgyis megdöglenek egy-két kivétellel. Mi bajod lesz tőle, megharap? A lakásban úgysem marad meg, ott nem lesz neked hangyaboly.
2012. júl. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mivel lehetne elűzni őket örökre? Édesanyám valamilyen fehér port használ, amivel jövő nyárig elűzi őket. Nincs olyan megoldás, amivel 2-3 évig el lehetne tüntetni őket, hogy még a ház közelébe se menjenek? Mert eddig sosem volt a szobámban szárnyas hangya csak tavaly előtt nyáron jelentek meg először, tavaly nyáron is nagyon meleg volt itthon, de akkor nem jöttek elő a házban de most idén ismét előjönnek! Akkor csak 2 évente van náluk ez a rajzás?
2012. júl. 5. 07:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Sóval tömd el a rést, ahogy kijönnek. Nekünk bevált :)
2012. júl. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
minden évben van nyáron egy-két napig
2012. júl. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Chello válasza:

Nyilvan van ott vmi aminek olyan a szaga.

Ez lehet a fal tuloldalan levo kamraban etel vagy egy olyan muanyag, mivel a muanyagok szagat szeretik a rovarok es sok muanyag meeg joval a legyartasa utan is parologtat vegyszereket.

Nalam pl. a saskak es a muslincak nagyon szerettek a friss falfestes szagat.

2012. júl. 6. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!