Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan lehet az alább említett...

Hogyan lehet az alább említett rovar ellen védekezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vidéki vagyok, Szolnok közelében, és múlt évben megjelentek nálunk olyan legyek, melyeknek sárga a háta, háromszögű a szárnya és csíp, agresszíven.

Tavaly apumat megcsípte a térdhajlatánál, és 2 hét múlva arra lett figyelmes, hogy egy nagy dudor van a helyén. 1 hétig párakötéssel kezeltük, majd szétnyílt a seb és ennek a légynek a petéje fordult ki belőle!

Ha valaki ismeri, és tudja hogy lehet ellenük védekezni, segítsen. Már az udvaron sem merünk lenni, mert azonnal támadnak.



2012. júl. 7. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem orvos. Ők biztos tudják a védekezési módját is, meg hogy mik.

Pláne ha ilyet képes okozni amit leírtál..:|

2012. júl. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem szerezz rovarírtót, Mospilan vagy decis megteszi a hatását.
2012. júl. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A külső jellemzés valamilyen bögölyre enged következtetni, de a böglyök lárvái a talajban vagy a vízben élnek, nem paraziták...
2012. júl. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Léteznek ilyen legyek, de Magyarországon elvileg nem él olyan, ami megcsípné az embert és direkt beletenné a petéjét.

Gondolom csak elírtad és a lárvája mászott elő a sebből (kukacszerűség).


Sajnos odakint nem tudom mit lehet csinálni, de az ablakokra nagyon fontos a szúnyogháló és az ajtót zárni, hogy ne jusson be a lakásba.


A bögöly valóban csíp, de nem helyezi a petéit az emberbe (mint azt előttem is írták). Legalábbis eddig ilyenről még nem hallottam - én is vidéken élek, itt gyakori a csípése, de még nem fordult elő ilyesmi.

Esetleg valamiféle bagócslégy? (Bár az sem így rakja le a petéit általában...)

[link]

Ezeknek szögletesebb a szárnya:

[link]

Ugyanez magyarul (több képpel):

[link]

2012. júl. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
vegyél pest reject et mert nekünk is van és régóta nem láttam legyeket de ha ez nem válik be akkor rovarirtó....
2012. júl. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!