Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen pók lehetett?

Ez milyen pók lehetett?

Figyelt kérdés

Leírása: kb. 2,5-3 cm körüli, fekete, szőrös (nem annyira látványos, tehát rövid kis szőrei voltak)csáprágói nem nagyok, jó kövér, és nem voltak valami hosszúak a lábai.


Története: Tegnap este megvacsoráztam és betettem a tányérokat a mosogatóba, hogy majd holnap belepakolok a mosogatógépbe. Ma reggeli után berakosgattam az edényeket meg mindent és erre az egyik tányéron megmozdult ez a viszonylag nagy, kövér pók! Kicsit meglepődtem... ezután kivettem a tányért a mosogatóból és leráztam róla a pókot. sajnos ráömlött a tányérból a víz így nem nagyon tudott megmozdulni. A fagyiskanállal próbáltam visszatartani, mert elég gyorsan szabadulni akart, gyorsan megnyitottam a csapot és jó sokk vízzel lenyomtam a lefolyón. (alig ment le a lefolyón, olyan kövér volt:D)



2012. júl. 22. 13:28
 1/3 anonim válasza:

Szerintem Szongáriai cselőpók lehetett, de nem biztos.

Itt egy kép róla: [link]

2012. júl. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon hasonlított, úgyhogy valószínű, hogy ilyen lehetett, de valamivel rövidebbek voltak a lábai... :)
2012. júl. 25. 10:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy az lett volna, nemigen keveredik lakásokba, a képen sem valószínű hogy az van. A képkeresőbe ezt írd be: Lycosa singoriensis és meglátohatod, hogy nem fekete a faj. Azt, hogy te milyen pókot láttál, így szinte lehetetlen megmondani, talán valamilyen Drassodes faj. [link]

Ezt én készítettem.

2012. aug. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!