Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Él Magyarországon mérges pók?...

Él Magyarországon mérges pók? Aminek a csípésétől nekem vagy a kutyámnak baja lehet?

Figyelt kérdés

Párom nincs itthon és egy bazi nagy pók van a kádban. Én meg nem fogom, megölni sem merem, félek a pókoktól. Kb. 5-6 cm.

[link]

Milyen pók lehet ez?



2012. júl. 22. 21:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
76%
Még csak nem is hasonlít a remetepókra. Ez egy réti farkaspók.
2013. júl. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Arpiel válasza:
27%
Ennyi h...ét egy rakáson. Egy: a világ minden pókja mérgező harapású (ettől még a legtöbb nem árt az embernek), de a mérges én vagyok, hogy az egyik leggyakoribb pókot eddig senki nem ismerte föl, de mindenki nagyon "ért" hozzá. Kettő: ez egy házi zugpók (Tegenaria domestica), aminek nevezetessége, hogy a kádban szokott vizet keresni ha szomjas, de amúgy is egy csapda a kád. Három: teljesen veszélytelen faj. Nem fogja megölni ? Rövid ideig tartott a szavahihetősége. Négy: kutyának sem lett volna semmi baja tőle. Öt: [link]
2013. okt. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Platypus ***** válasza:
81%

Hát izé... nekiálltam egy kicsit jobban átnézni a hazai farkaspókokat, és a kérdező képén határozottan egy réti farkaspók(Hogna radiata)hím van. Igen jellegzetes farkaspók testalkattal.


[link]

2013. okt. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:
20%

Szia!

nem értek hozzá nem tudom miylen én is félek a pokoktól ezért ölöm meg őket ha láttok :)

menj oda taposd szét

am meg honnan tudjátok hogy amerikából vagy gyungelből nem téved e ide egy mérges pok?

2013. okt. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 altec lansing válasza:
90%
gyungel?:D
2014. ápr. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Arpiel kérlek nézd meg a képen látható pók hátán a mintázatot. Ez réti farkaspók, de ezt már más is megállapította :)
2014. ápr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%

érdekes...egyik ismerősöm épp kórházban van pókcsípés miatt, mert a pók mérge miatt a csípés helyén a hús elfolyósodott... azt mondták neki, h ha bejut a véráramba a méreg (ami kb egy fél nap lett volna nála), akkor belehal


ennyit arról, h hazánkban nem találkozhatunk emberre veszélyes pókokkal

ja és fűnyírás közben csípte meg

2014. máj. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

Találkozhatunk emberre veszélyes pókokkal itt is, például fekete özvegy is akad. Illetve a fűben előfordul egyfajta pók, amiről már sokat olvastam, de most sajnos nem jut eszembe a neve. Ott pont említették is, hogy gyakran fűnyírás, kirándulás közben éri az embert a baleset. Ez általában nagyobb területű füves részeken, réteken él és nem normál hálót csinál, hanem a fűszálakra ágakra építi, és ha mozgás van kiszalad belőle és lecsap (vagy menekül).

A nevére tényleg nem emlékszem, de a legtöbb helyen azt írták róla, hogy a marása csak igen fájdalmas, ennyire nem durva. Persze lehetséges, hogy az ismerősöd igen nagy adag mérget kapott és "szerencsétlenül" reagált is rá.

De az is lehet, hogy nem ez a pók volt a bűnös, simán előfordulhat bármi, amit behoznak külföldről valami szállítmánnyal.

Ami az ismerősöddel történt az egyébként nem egyedülálló, bár hazánkban igen ritka. Fájdalmas, a gyógyulás pedig hosszadalmas, de rendbe fog jönni nagy valószínűséggel. Talán még sebhely sem marad. Ennek különben az a jó oldala, hogy a szervezet azonnal jelez, tehát az ember (ha van esze) rögtön orvoshoz is megy vele, így még több szövet megmenthető, elkerülhető a komolyabb, akár idegi sérülés stb.

2014. máj. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
27%

igen, rendbe jön :) antibiotikumot szed rá és 3 óránként kell kötést cserélnie...stb


de azért még ott az a rész, h ha csak reggel megy orvoshoz, akkor ennyi volt

2014. máj. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
79%

Az antibiotikum nagyon fontos, csak azért nem említettem, mert abból, amit korábban írtál arra következtettem, hogy felkészültek voltak az orvosok és azt biztosan adtak neki és alapjában véve jó ellátást kapott.

Másrészről egyetértek veled, én már évek óta magyarázom, hogy főműsoridőben vagy ha nem is akkor, de ha van rá idő, akkor a reklámok vagy az ajánló helyett olykor le lehetne adni egy 1-2 perces tájékoztató filmet a hazai állatokról. Például, hogy milyen pókkal kell vigyáznunk és melyik hiába hatalmas, ártalmatlan, vagy, hogy ne öljök már ész nélkül a kígyót, amikor nálunk kb. 2 veszélyesebb fajta él, de azok is kihalófélben vannak és csak az ország bizonyos részein találkozni velük, de ott is csak akkor, ha a kutatók órákig várnak rá. Vagy az imádkozósáskát és a szarvasbogarat (meg még ezer mást) is irtanak az emberek ész nélkül, pedig ezek egyrészt védettek, másrészt hasznosak és nem bántanak (na jó, nem árt, ha az ember nem nyújtja oda az ujját egy nagyobb szarvasbogárnak, mert képes átszúrni, de amúgy nem is agresszív). A pókokról is többet tudnánk (sőt, a gombákról is kellene kisfilm!), és mindenkinek könnyebb lenne az élete - legalább ennyivel is.

Egy átlag, 30 másodperces kis összefoglalóba is sok mindent bele lehetne sűríteni és szerintem szívesebben néznék az emberek, mint azokat a reklámokat, amiket már kívülről fújnak. De sajnos hiába, mert nincs rá pénz, és sajnos kereslet sem a tv-sek részéről.

Vagy inkább erre pazarolná a sok pénz a kormány, ilyen tájékoztatókra áldoznának milliárdokat és ezeket küldenék ki. Biztos nem landolna egyből a kazánban és nem nevetne sírva annyi ember, hogy hány milliárd ment el arra, hogy egy borítékban kihoztak egy levelet, amire annyi van írva, hogy Magyarország jobban teljesít, ez meg az jobb lett, de összesen 3 mondat az egész. Ráadásul akkor már hetek óta 20 percenként ez ment minden médiában, tv-ben, mindenhol, tehát az emberek úgyis kívülről tudták, másrészről már tettek az egészre. És akkor mi is a családban kaptunk annyi levelet, hogy alig fért a postaládába. Nem tudom, talán elég lett volna háztartásonként 1-2 is... Bezzeg amikor azzal dobálóztak, hogy ha nem töltjük ki a népszámlálási papírokat, akkor ez lesz, meg az lesz, akkor a hölgy szégyenkezve mondta, hogy nem tud nekem papírt adni, mert már elfogyott, tehát a fél családnak nem jutott (egy hét múlva hozott, de csak mert ordítottam vele, hogy én akkor épp nem a netes felületet akarom igénybe venni különféle problémák miatt).

Na mindegy, nem politikai vitát akartak itt kirobbantani, csak egyszerűen rossz az egész rendszer. Ami már nem csak bosszantó, hanem egyre nagyobb bajba sodorja az embereket, sőt emberek életét veszélyezteti. Nem is értem, miért nem lenne jobb nekik is, ha nem lenne ennyi ilyesféle baleset és esetleg nem kellene mentőhelikopterrel az ország másik felére vagy külföldre sietni ellenanyagért. Vagy azt ki fizeti? Hát szóval...

Én is azóta kergetem az őrületbe a családomat, mert mindennap beszámolok valamiről, hogy mivel vigyázzanak. :D De tényleg nem maradt más, magára kell vigyázni az embernek, mert mást sajnos nem érdekel. És akkor jön még a nagymagyarozás, de valódi összetartás és egymásra figyelés semmi, csak a puffogás.

És tényleg nem a politikát akartam itt felhozni, csak, hogy milyen (viszonylag) könnyen meg lehetne ezt oldani és mennyivel jobb és hasznosabb lenne. Szerintem egyikünk sem bánná annyira, ha arra menne a pénzünk. Pláne, akinek gyereke van, az sem haragudna, hogy a gyereke már fiatalon megtanulja, hogy melyik állathoz ne nyúljon és nem kellene miatta annyira aggódnia. (Esküszöm, ha egyszer mégis úgy döntök, hogy elindulok ezen a pályán ez az elsők között fog szerepelni, ha beleszakadok is.)


Befejezésül annyit, hogy amire én gondoltam, az a dajkapók volt, de ez nem jelenti azt, hogy az ismerősödet biztosan az marta meg. Továbbá annál is inkább csak hányingerről és hasonlókról számolnak be. De ez mára igen változatossá vált, mindent számításba kell venni, mert vannak speciális esetek és az emberek is különféleképp reagálnak rá. Veszélyes még a hegedűpók is, de az itt elvileg a legritkább.

2014. máj. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!