Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Él Magyarországon mérges pók?...

Él Magyarországon mérges pók? Aminek a csípésétől nekem vagy a kutyámnak baja lehet?

Figyelt kérdés

Párom nincs itthon és egy bazi nagy pók van a kádban. Én meg nem fogom, megölni sem merem, félek a pókoktól. Kb. 5-6 cm.

[link]

Milyen pók lehet ez?



2012. júl. 22. 21:05
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

teljes mértékben egyet értek Veled!


nem tudom, h milyen pók volt, csak annyit mesélt el nekem, amennyit leírtam, engem meg úgy meglepett, h nem is jutott eszembe semmi kérdés a pókkal kapcsolatban

de sztem válaszolni sem tudott volna, mert nem látta, max ha az orvosok elmondtak neki vmit róla

2014. máj. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
52%

Állítólag az a legjobb, ha nem csinálsz a asebbel semmit, le sem mosod, mert akkor még tudnak mintát venni a méregből (vagy be kell fogni a pókot, persze ha az ember nem is látja meg vagy veszi észre akkor igen nehéz).

Meg ezeknél ki gondolná, hogy majd ez lesz belőle, nem csak egy sima csípés, pláne, ha pár óra kell neki, mire annyira csúnyán néz ki, hogy orvoshoz menjen vele az ember. Addig meg csak lemossa, na meg általában a fertőtlenítés az első ilyenkor.

Hát ez van, szerencsére mi még itt Magyarországon egész jó helyzetben vagyunk, csak pár veszélyes állat van.

2014. máj. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 f.szylvy válasza:
0%
Jaj :O most nállunk is egy ilyen garázdálkodik :-( sajnos elmenekült :-(
2014. júl. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
13%
Ki lehet őket írtani hogy ha elszaporodnak csak minden ablaknál és ajtónál kis réseknél önt szúnyog és pók írtót és nembirnak kiszabadulni akkoris meghalnak mert nembírják. Nekem az unokanővérem mondta és bevált! :D
2014. aug. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 cso91 válasza:

Valószínűleg egy szongáriai cselőpók/farkaspók volt. Valószínűleg nem lett volna bajod, ha megharap csak, ha allergiás vagy rá. De mi a halálért harapna meg, ezen elgondolkodtál már? -.-

Szerinted ő hogy félhetett tőled? Csak neki igaza volt, mert az embernél elmebetegebb lény kevés van. Megöli a pár grammos állatot, mert fél tőle, istenem xD Most őszintén érezd magad leb @szva. Aztán rakj ki egy hisztis kérdést is, hogy miért van annyi bogár mindenfelé... Mert megölted a ragadozóját ;)

A kérdés másik felére annyi a válaszom, hogy nagyon kevés a veszélyes csípésű pók Mo.-n nagy eséllyel halálos azt hiszem csak a vízipók (a csodapók).

Szóval legközelebb tessék szépen kevésbé hisztisnek lenni, nagy levegő, letakarni üveggel és kihajítani a retekbe. Elvileg te vagy az okosabb, élj is vele ;)

2017. ápr. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!