Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Az imádkozósáska hasznos vagy...

Az imádkozósáska hasznos vagy káros?

Figyelt kérdés

Eddig én mindenkitől azt hallottam, hogy nagy károkat okoz a mezőgazdaságban, ezért irtani kell. Ma pedig olvastam a neten, hogy kártevő rovarokat pusztít, ami alapján hasznos, ráadásul védett is, 2000 Ft az eszmei értéke.

Most akkor irtani kell vagy nem?



2012. aug. 6. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

:))) Az imádkozósáska ragadozó!!


Téged is megtévesztett az, hogy sáska :). De ő nem rendes sáska.

De ő nem okoz károkat, ugyanis ragadozó állat, és védett. Csak rovarokat eszik, nem növényeket!


A többi, normális sáska a kártevő!!

2012. aug. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezek szerint jól kiszúrt az imádkozósáskákkal az, aki "sáskának" nevezte el őket.
2012. aug. 6. 15:59
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszolónak teljes mértékben igaza van! A neve meg hát... a tintahal nem hal, a teknősbéka nem béka, a sündisznó nem disznó. Szóval, ennyit a nevekről. )))
2012. aug. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 polarbeer ***** válasza:
100%

Az imádkozó sáska másik neve még viccesebb: ájtatos manó!

:DDDDDDD


Amúgy tényleg védett, és ragadozó állat, pont, hogy azokat a rovarokat eszi, amik kárt okoznak a mezőgazdaságnak. Táplálékát főként sáskák, futóbogarak, és legyek alkotják.

2012. aug. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!