Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Segítség! Hogy lehet kiírtani...

Segítség! Hogy lehet kiírtani őket? Lehetőleg valami olyan szert mondjatok, ami az emberre azért nem olyan káros.

Figyelt kérdés
Ilyen százlábú szerű 3 centistől 8 centisig megnövő világos barna izék vannak a házban, és szinte naponta látok egyet :S Eleinte csak szétnyomtam, de ez így nem működik, mert mindig jön újabb és újabb :S A baj az, hogy nem tudom hol a forrásuk, ezért az egész lakást be kéne fújni :S
2010. ápr. 16. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Fujj, százlábú... Fújd be a lakás összes zugát valami drágább (pl. Raid) rovarirtó spray-vel. Nálunk is sok a rovar tavasztól őszig, pók, százlábú, poloska, stb. Ezért tavasszal és nyáron kb. kéthavonta végigpermetezem a sarkokat, a lambéria széleit, a padló szélét körbe, meg minden helyet, ahol elbújhatnak. Utána egy nagy szellőztetés, és kész. Nem fog meghalni tőle senki, a rovarokon kívül. Csak ha házi állataid vannak, pláne halaid, akkor azokat addig tedd át más szobába.

Lehetőleg ne repülő rovarok elleni szert használj, hanem mondjuk hangya és csótányirtót, az kb. mindent elpusztít, ami mozog. Az ablakkeretet is körbefújom, és szúnyogháló is van, így a szoba közelébe sem jönnek. A márkát pontosan nem tudom, de nekünk tavaly valami fekete palackos spray volt, nagyon jól működött. Lehet, hogy nem épp egészséges, de én gyűlölöm a rovarokat.

2010. ápr. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom, hogyan lehet kiirtani őket de azt hiszem pinceászka (pincebogár, ászkarák) a nevük. Ezt írd be a keresőbe, talán kidob valamit arról, milyen helyen tanyáznak.
2010. ápr. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
nálunk is ezek az undorító bogarak voltak, van a chematoxnak egy olyan fajtája ami csótányokra meg hasonló bogarakra való azzal kell körbefújni az egész lakást, én azóta nem láttam
2010. ápr. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Pincebogár:"Lakásban ellene csak a Pyretrin port ajánlom, járataira leszórva. Garázsban használhat a falak mentén permetezve Kohinoort vagy Karate-t" ...Szóval ha nem sikerül a szerrel kiirtani,le kell karatézni!:)Na mindegy,ezt a neten találtam egy online gazdabolt tolmácsolásában.Azt az egyet nem értem,hogy nedves helyet jelöl meg élőhelyéül,és én a panelben már láttam egykettőt száguldozni...
2010. ápr. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!