Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatok szeretete lehet már...

Állatok szeretete lehet már káros?

Figyelt kérdés
Akárhova megyek, mindenhol látni kóbor állatokat...Én annyira szeretem őket, hogy nemegyszer hazavittem magamhoz,és ami beteg illetve rossz állapotban volt, "helyre"hoztam, és mikor senki sem kereste őket elajándékoztam őket. Rég óta ez a szenvedélyem 2 évvel ezelőtt 8 cicát, és egy kutyát fogadtam be, ebből csak egyet tarthattam meg a szüleim miatt.. Mikor megyek suliba, mindíg ott van a bolt előtt egy cica,nincs gazdája, és szegényke rossz állapotban van, és amit kajára kapok pénz inkább veszek neki ott a boltban egy kisebb adag cicakaját.. anyukám szerint ez káros már, lekéne kicsit nyugodnom.. igaza van??? (14/L)
2009. febr. 19. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nemes dolog amit csinálsz!Anyukád büszke lehet rád!
2009. febr. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak nincs igaza!Inkább támogatnia kellene téged,mert ahogy az előző válaszoló is írta,nagyon nemes dolog az,amit te csinálsz!!A mai világban a fiatalok már inkább a haverokkal,discoval és mindenféle káros dologgal foglalkoznak!Az állatok szeretete az nagyon szuper dolog és ne hagyj fel a mentésükkel!
2009. febr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Nincs igaza anyukádnak, ha te az állatoknak szenteled az élted akkor nekik! Én is nap mint nap így vagyok, egész nep bírok egy ilyen dolgon gondolkodni ha pld olyan állatot látok.
2009. febr. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az állatok szeretete sosem lehet káros! Még anyukádnak se hidd el, ha ezt mondja!

Egy dologra viszont azért vigyázz... Sajnos akár tetszik, akár nem, nem tudsz a világon minden állatot megmenteni, és ebbe muszáj belenyugodnod, különben folyton szomorú leszel! Én végtelenül sokszor jártam már így... A legrosszabb az volt, amikor két éve három cicát mentettem meg és fogadtam be a lakásomba, mert az előző tulajdonosuknak már nem kellettek. Öregek, betegek voltak már, és rengeteget szenvedtem velük, mert folyamatosan láttam, hogy akármit teszek, egyre csak betegeskednek meg be is voltak depressziózva, mert hiányzott nekik a megszokott környezetük. Nagyon magamra vettem, és amikor sorra elpusztultak, én is bedepresszióztam 3 hétre, ami szörnyű volt. Szóval vigyázz, hogy ne járj úgy, mint én...

Viszont nagyon szép dolog, amit csinálsz, és ameddig nem érzed, hogy bele fogsz depizni, ha pl. elpusztul egy megmentett állatkád, addig igenis csináld! Csak ne hibáztasd magad, ha egy állatot mégsem sikerül megmentened! Több ilyen ember kéne az országba, mint te!

2009. febr. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem káros, én is kb 3-4 hete fogadtam be egy cicát, csakhogy már itt is van egy pár állat(2 tengerimalac, papagáj, kutya, és most már 2 macska),úgyhogy keresünk neki helyet, de ha nem találunk akkor megmarad, csak nálam az anyukám megértő, és elnézi hogy nekem ez az életem. :) Rendes tőle. Amúgy meg a mostani kutyámnak az anyukája egy aluljáróból megmentett kutya volt...
2009. febr. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem káros szerintem se, és az előttem szólókhoz hasonlóan én is büszke vagyok rád! Közel állok én is már ahhoz hogy hazavigyek egy két állatot, és teljesen kikészit ha ilyen kis kóborlókat látok betegen, éhesen. Bár több állatmenhely lenne és többen támogatnák őket. Vagy inkább több öntudatos gazdi lenne akik komolyan vennék a tartásukat.
2009. febr. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg anyukádtól, hogy mit szólna, ha inkább diszkóra meg cigire költenéd a pénzt?

Nagyon szép dolog, amit csinálsz!! Én egy tizessel idősebb vagyok és kb. 16 évesen kezdődött a macska-mániám. Lassan nem merek kimozdulni, mert szó szerint mindenhol kóbor állatokba botlok. Eddig legalább 50 macskát hoztunk haza, természetesen nem tartottuk meg őket, csak azokat, akik egyáltalán nem kellettek senkinek. Húztam már ki cicát folyóból, rózsabokor alól, az egyiket úgy rántottam le az útról, mert a kis gyagya az út közepén rágott egy fadarabot (annyira éhes volt) és láttam, hogy egy arra száguldozó szemétláda direkt el fogja ütni. Egy roskadozó, lakatlan házban egy egész újszülött almot találtunk, szerencsére anyával együtt és hoztunk már macskát a kórházból is, ahová agyba-főbe verve került be szerencsétlen és olyan fertőzései voltak, hogy már el akarták altatni. Azóta ő a legnagyobb, legerősebb kandúrunk.:)

De nem csak macskákat "gyűjtünk", galambokat, verebeket is mentettünk már, a kutyákkal pedig egy ismerősünk foglalkozik.

Szerencsére anyukám ugyanilyen megszállott, máskülönben nem is lehetne ezt csinálni. Nekünk már csak az a sorsunk, hogy mentsük az állatokat ebben a ... országban, ahol sajnos azok, akik nagyon is megtehetnék, magasról tojnak erre a problémára.

Egyébként az állatok világnapján születtem, biztos ez is közrejátszik a dologban...:)

2009. febr. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Annyi idős vagyok mint te, és én is nagyon szeretem az állatokat, sok macskám van és mind ilyen gazdi nélküli befogadott...de nekem szerencsére anyukám is szereti az állatokat szóval nincs gond =)
2010. máj. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És szerintem nem káros (előző)
2010. máj. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!