Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Valami tuti tipp darazsak ellen?

Valami tuti tipp darazsak ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A hétvégén szervezek egy kis bulit a közelben lévő telkünkön. Nomád körülmények, se víz, se villany, kinn van a határban.

Nemrég voltam felmérni a terepet egy szalonnasütéssel, és majd meg ettek a darazsak. Komolyan, legalább 15 darázs vett körül, és kajálta az én ennivalómat.

Így ugye elég kellemetlen volt a helyzet, és szeretném valamiképp elkerülni, főleg, hogy hétvégén sokan is leszünk ott.


Arra gondoltam, hogy poharakba teszek cukros vizet, és kicsit messzebb rakom az asztaltól, ahol enni fogunk. Abban reménykedek, hogy a darazsak inkább a cukros vízre fognak menni ahelyett, hogy minket zaklatnának.

Szerintetek beválhat?


Esetleg van valami ötletek?


Előre is köszönöm!



2012. aug. 13. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet, hogy egy fészek van valahol a közelben, az ellen a darázscsapda édeskevés... Mindenesetre megpróbálhatod, tegyél ki többet is, talán nem annyira fognak zargatni addig is. De ne pohárba tedd a csalit, mert abból simán kijönnek. Itt van egy jó leírás darázscsapdáról: [link] :)
2012. aug. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, ez szuper ötlet! :)

Biztos van valami fészek a közelben, de sajnos fogalmam sincs, hogy hol, és a hétvégéig biztos nem tudok ezzel foglalkozni. De ezt a csapdát megcsinálom!

2012. aug. 13. 22:55
 3/3 anonim válasza:
Befőttesüvegbe sör+víz+cukor összekeverve a sörre menni fognak belekóstolnak és utána elájulnak és beleesnek a folyadékba de méz is kell bele ha nem ájulnak el beleragadnak a sűrű mézbe.Nálam működött de nem volt benne sör és csak kevés darázs volt az üvegben.
2012. aug. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!