Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A poloskacsípés tényleg...

●●●● kérdése:

A poloskacsípés tényleg hasonlíthat a szúnyogcsípésre?

Figyelt kérdés

Próbálom kitalálni, hogy mi csipked kb kéthetente. Ahány képet láttam poloskacsípésről, mint piros pöttyök voltak rajta, de csomó helyen azt írják, hogy úgy néz ki, mint a szúnyogcsípés. A képeken viszont nagyon nem! Rajtam legalábbis a szúnyogcsípés nagy, világos dudor, kb mint ez:

[link]


A poloskás képeken viszont piros csípések vannak.

Akinek volt már tapasztalata poloskával, elárulná, hogy valójában össze lehet-e keverni a szúnyogcsípéssel?


Az én csípéseim úgy néznek ki, mint a szúnyog- vagy darázscsípés, csak nagy kiterjedésű (fél alkarom) bőrpír és duzzanat van körülöttük.



2012. okt. 25. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Inkább valami pók csíphetett meg. Régen sajnos nekünk is lett poloska a heverőnkben a felső lakótól. Nálam kicsi , piros csípések voltak, amelyek nagyon sokáig viszkedtek.
2012. okt. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, a képek alapján én is így gondoltam. Remélem, nem poloska.
2012. okt. 25. 23:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyes emberek érzékenysége nagyon eltérő az ágyi poloska szúrásaira, ezért nem nagyon van olyan hogy "tipikus poloskacsípés". Ha éjszakai alvás után jönnek elő a szúrnyomok, ezen kívül nincs szúnyog a szobában (leginkább a plafonon ücsürögnek, láthatóak - ellentétben a poloskával), akkor lehet gyanakodni poloskára is.

A szúnyog és poloska beszúrásának helyei gyakran azonosak, mivel mindkettő az éjszaka takaróval nem fedett helyeken szúr. Ellentétben mondjuk a bolhával, mely a legtöbbször a ruházat alatt fejti ki átkos tevékenységét, és nem csak éjszaka, egész nap szúr.

2013. jan. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
POLOSKA! Én is így jártam mint te. Ugyanolyan mint a szunyogcsípés és nagyon viszket is. Ma reggel találtam a párkányomon belül megdögölve egy poloskát de pedig életembe nem láttam még ilyet.Nem értem hogy nem vettem észre mikor megcsípett mert kb 2cmes! Sokszor éreztem hogy csí valami odakaptam és semmi.Reggelre meg mit akit agyoncsipkedett egy szúnyog....
2014. jan. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

ma 10:09

Az ágyi poloskákra nem jellemző, hogy a párkányon legyenek. és nem is olyan nagy méretűek, mint amit te találtál.

2014. jan. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azert mert ez erdei poloska volt.a paromnak erdoje van ha igy erthetobb. :)
2014. febr. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

igen, de az erdei (más néven mezei) polska nem mászik emberre, és nem is csíp, mert nem vérszívó.


egyébként mi is találkoztunk sajnos ágyi poloskákkal (nyaralásból jöttek velünk), és rajtunk egyetlen viszkető csípés nem volt, de piros folt, se dudor, se semmi! csak ilyen icipici, kb 1 mm-es élénkpiros foltocskák, amiket alig lehetett észrevenni, mert se a csípést magát, se utána semmit nem éreztünk, se én, se a párom!!!


mégis poloskák voltak, mert egyszerre csak találtunk apró fekete ürüléknyomokat a lepedőn, és azután nagyon elkeztük figyelni őket, éjszaka szabályosan vadásztunk rájuk, és akkor hirtelen találtunk is kifejlett, k almamag méretű, vérrel teli példányokat! amik egyértelműen minket csapoltak meg, de mondom, semmi viszketés, semmi pukli, csak ezek a kis aprócska pettyek, amik nagyon hosszú idő alatt halványultak csak el, és miután a párom szemüveges, szabad szemmel észre sem vette őket, én is csak alapos pásztázás-átvizsgálás után.


egyszóval, nem árt tudni, hogy nem minden poloskacsípés viszket, és pukli, vagy viszkető vöröslő foltok sem képződnek mindenkin.

2014. júl. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!