Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Szerintetek miért félnek...

Szerintetek miért félnek annyian a pókszabásuaktól meg az egyéb csúszó mászóktól?

Figyelt kérdés
Én például kedvelem őket.

#rovar #pókszabásuak
2013. máj. 19. 21:45
 1/7 A kérdező kommentje:
*pókszabásúaktól
2013. máj. 19. 21:48
 2/7 anonim válasza:
olyan kis sunyik,kiszámíthatatlanok
2013. máj. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Evolúciós pszichológiai okai vannak, legalábbis ezt olvastam egy ilyen kutatásokkal foglalkozó könyvben. Még az őskori barlanglakók idejében "égett bele" az emberi agyba ez a program, ott elég sok halálesetet okoztak a pókok és a hüllők, és ez azóta is fennmaradt fóbiaként, persze le lehet küzdeni.
2013. máj. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem is az van, hogy félek, hanem hogy undorodom tőlük. A pókokat azért nem merem leszedni a lakás sarkából, mert az a gondolat, hogy rám ugrik... :D undorodom tőlük, nagyon.
2013. máj. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Nem tudom. Én nagyon jópan vagyok velük, a kígyókkal is. Meg a pókokkal is. :)

Sokal jobbam félek a tüktöl meg a bezártságtól. Na, ezektöl ájulás szinten kivagyok. :S

2013. máj. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én a hüllőktől nem félek, sőt, igazán kedvelem őket( bár nem tartanék itthon pl kígyót, de egy kaméleont vagy gekkót simán) Az ízelt lábúak közül sem félek mindtől, de azért a java részétől igen...a darazsakra allergiás vagyok, szóval azt a félelmet remélem nem kell magyarázni, de a pókok, meg ilyen 100lábúak... hát undorítóak... utálom az ízelt, szőrös lábukat...De érdekes, mert ha olyan van, akkor igaz, hogy undorodva, de a pókokat megfogom, és kiviszem a házból, de pl a fülbemászó, meg a többi féreg ha fizetnének se nyúlnék hozzá...egy laza mozdulattal agyon taposom, ha bejön a házba, ha meg az udvaron találkozok velük, akkor gyorsan elmegyek onnan, és vissza se megyek egy darabig
2013. máj. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 zsuzsabazsa ***** válasza:
Utálom és undorodom a pókoktól.
2013. jún. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!