Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Van Mo. -n olyan skorpiófaj,...

Van Mo. -n olyan skorpiófaj, amiért nem jár büntetés, ha tartják? (értsd:legális) Ha igen, hol tudok szerezni ilyet? Ha nem, mekkora büntetés járhat érte?

Figyelt kérdés
Egyesek a Császárskorpiót emlegetik, vagy az Ázsiai óriásskorpiót, korábban ezeket lehetett itthon kapni.

2013. jún. 7. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Vásárolni a www.terraplaza.hu oldalon tudsz, teljesen legálisan, bár ritkán lehet kapni. Mellette javaslom a www.arachnida.hu oldal fórumának a skorpió részlegét, itt mindent megtalálsz róluk.
2013. jún. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ha veszek egyet, és megtalálja nálam a fakabát?Csinálhatnak olyat, hogy házkutatást tart veszélyes állat gyanújával, vagy mifene?Megvenni még meg tudom, de félek valaki feljelentene, és akkor balhé lesz.Ez hogy működik?
2013. jún. 8. 15:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Mo.-n az összes skorpiófaj tartása engedélyhez kötött szóval legálisan egészen biztos hogy nem tarthatsz skorpiót.

De szerintem egy Császárskorpióért nem fognak megbüntetni.

De ha mégis akkor elvileg az állatot a te költségeidre elszállíttatják (pl egy állatkertbe) és meg is büntethetnek érte.


De ha te megveszel egy skorpiót azért mert neked tetszik és magad miatt tartod akkor elvileg igen kicsi a valószínűsége hogy bárki is megtudja hogy mit tartasz. Szóval vedd meg és ne híreszteld.


Ha Császárskorpiót szeretnél akkor keress állatkereskedésekben előbb-utobb találni fogsz.

terraplazan is nézelődhetsz de ott én úgy tudom hogy szűrik a hirdetéseket skorpiókra.

Ha sivatagi fajt szeretnél akkor kezdj el utána olvasni mindennek ezzel kapcsolatban mert veszélyes és ahogy olvasgatsz megfogod találni a módját a beszerzésüknek is.

2013. jún. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké, köszi!
2013. jún. 9. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!