Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetés várható vagy...

Milyen büntetés várható vagy mennyire legális?

Figyelt kérdés
Mekkora büntetés szabható ki arra, aki a netről tölt le képeket saját célra, vagy épp azokat használja fel saját képek készítésére? Illetve mekkora büntetés szabható ki mp3 letöltésre?
2011. aug. 6. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:
semmilyen
2011. aug. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tehát ha bármilyen jogi szerv átvizsgálja a gépemet (most itt szoftvereket ne nézzünk), és talál mp3-at vagy képeket (nem pedofil, vagy hasonlóak), akkor biztos lehetek abban, hogy nem kapnék semmiféle büntetést?
2011. aug. 6. 13:20
 3/10 anonim ***** válasza:
elvileg kapnál érte, de szerintem sima pénz büntetés lenne, ugyanis a zenék illegálisak. nekem van 68.3 giga zeném, mellé 593 giga film/sorozattal. én mit mondjak?
2011. aug. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Filmet, zenét /talán fényképet is/ saját használatra /anyagi haszonszerzés nélkül/legálisan tölthetsz le, és tárolhatsz a gépeden, vagy más adathordozón. DE nem adhatod tovább. Ezért féllegális a torrent, mert ugye vissza is kell osztani.
2011. aug. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jogilag illegális mid a kettő, de ennyi erővel a magyarok 70%-át meg kéne/lehetne büntetni...
2011. aug. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerzői jogi törvény szerint CSAK A MEGOSZTÁS AZ ILLEGÁLIS!

A különböző adathordozók árában -többek között- ezért van annyi "hologrammos matrica" adó/nem tudom a sarc pontos nevét, és lusta vagyok most keresgélni/.

2011. aug. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Töltögetni is illegális, az adathordozók sarcának (cd,dvd esetében anno Fidesz által) egy része valóban visszamegy a magyar előadókhoz valamilyen formában, de ettől még töltögetni is illegális. Csak lehetetlen több millió magyart megbüntetni ezért, csak néha ha elkapnak valakit akkor elkobozzák a gépét, (plusz bírság) ha illegális tartalom van rajta, film, zene, szoftver... stb. Ha legálisan megveszel pl egy zenei cd-t, készíthetsz magadnak biztonsági másolatot a pendrive-odra pl., de nem árulhatod, nem teheted ki a netre. Ha illegálisan letöltött zene vam a pendriveodon akkor elkobozhatják + büntit kapsz. (pl.)
2011. aug. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35. § (1) Természetes személy magáncélra a műről másolatot készíthet, ha az jövedelemszerzés vagy jövedelemfokozás célját közvetve sem szolgálja. E rendelkezés nem vonatkozik az építészeti műre, a műszaki létesítményre, a szoftverre és a számítástechnikai eszközzel működtetett adatbázisra, valamint a mű nyilvános előadásának kép- vagy hanghordozóra való rögzítésére. Kotta reprográfiával
2011. aug. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

De amúgy elég egyszerűen ki lehet ezeket a szabályokat játszani, mondok egy példát.

Átmásolsz egy új albumot a haverod gépéről a sajátodra. Megtalálják a kékek. Mit mondasz?


-Biztos úr kérem, ez az én egyéni másolatom.

-És hol az eredeti CD?

-Hát azt kérem szépen elhagytam/kidobtam/ellopták.

-Ok.


Nem tud senki se bizonyítani semmit. Max. a letöltést tudják visszakeresni. A lényeg amúgy az, hogy amíg becsületes jogkövető módon viselkedsz, nem rabolsz vonatot vagy termesztesz marihuánát addig nem fog senkit se érdekelni. De ha valamiért átkutatják a lakásod, mert meg akarnak büntetni. Akkor úgyis találnak valamit amiért megbüntethetnek.


(Amúgy az "ellopták" az mindig jó duma a rendőröknél, mert ezzel biztosítod, hogy a te akaratodon kívül történt az eset.)

2011. szept. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ja hát igen, magyar megközelítés ... a gombhoz keressük a kabátot ugye. Nem komoly bűncselekményeket oldunk meg (mert arra úgyis képtelenek vagyunk), hanem kimegyünk, aztán majd csak találunk valami sir-sart, amiért eljárást lehet indítani és jól megbüntetni a szerencsétlen hülyét a kb semmiért.

Nekem anno az ügyvéd mondta hasonló esetre, hogy " jaj ne viccelj, hát mit találnának? amit visznek magukkal, azt, meg amit akarnak" ... és sajnos tényleg így van, mert aztán te az életben nem bizonyítod be, hogy a jegyzőkönyvbe vett lefoglalt dolgok tényleg nálad voltak vagy utólag kerültek oda (tudom, elvileg a 2 tanú, de nyilván aki benne van, az azt is tudja, hogy ez csak így elméletileg szép, a gyakorlat kicsit más)

2012. nov. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!