Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Honnan tudhatom, hogy bolhák...

Nóra:) kérdése:

Honnan tudhatom, hogy bolhák csíptek meg? És hogyan védekezhetnék ellenük?

Figyelt kérdés
Először 2 kicsi nyom volt egymás mellett, azt hittem pók, de aztán olyankor csípett meg, amikor ott volt előttem pl a kezem. Olyan mint a szúnyogcsípés, baromira viszket. Mit csináljak?
2013. jún. 14. 19:24
 1/1 yakumo18 ***** válasza:

Ha mondjuk bolha van az ágyadban, akkor a fehér lepedőn látnod kell kis fekete foltokat. Na az lesz a "bolhaszar"

Én a jól bevált házi praktikát szoktam alkalmazni. Dió falevelet szoktam betenni a lepedőm és párnám alá. Nagyon utálja a diónak a jellegzetes illatát, amitől majd távozni is fog. Szeret egyébként sötét ruhákban is megbújni. És persze az is bolhára vall ha sok csípésed van egymást után. A viszketés ellen csak a fenisztil van meg az olyan hasonló kenőcsök. Ha nem akarsz erre költeni, akkor a fogkrém is hűsítő lehet. De csak a mentolos.

2013. jún. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!