Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mik azok a ronda nagy szöcske...

Mik azok a ronda nagy szöcske szerű rovarok, amikkel tele van most Budapest?

Figyelt kérdés
Olyanok, mint egy szöcske, csak sokkal nagyobbak, és tudnak repülni (bár ebben nem vagyok biztos, és lehet, hogy a szöcskék is tudnak). Kb 10cm hosszúak.

2013. jún. 24. 23:39
1 2
 1/13 sadam87 ***** válasza:

Én arra tippelnék, hogy szöcske. Egyes szöcskék igen nagy termetűek, testfüggelékekkel együtt (csápok, lábak, tojócső, szárnyak) elérik a 10 cm-t is. Többségük jól repül, és sok faj éjjel aktív.

Ha ugrólábuk van, és hosszú csápjaik, akkor gyakorlatilag biztos, hogy szöcskék. Ha a nőstnyeknek van tojócsövük, az is ezt erősíti meg (esetleg még tücskök lehetnének, de azok kisebbek, és én nem ismerek zöld színűt, sem nagy termetű repülő fajt.

Lehetnek pl. ezek a fajok:

[link]

[link]

De lehet más faj is. Ha nem abajgatod őket, nem bántanak, de ha megfogod őket, csak óvatosan, mert nagyot tudnak harapni (engem pont a múlt héten harapott meg egy).

2013. jún. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

imádkozó sáska? [link]


[link]

2013. jún. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Eddig csak sötétben láttam őket, de nem vagyok biztos benne, hogy zöldek voltak.
2013. jún. 25. 10:30
 4/13 anonim ***** válasza:

de van barna is vagy akár szürke [link]


[link]

de még sárga rózsaszín és fehér, narancssárga is van de nem magyarországon nagyon sokféle színük van

2013. jún. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 sadam87 ***** válasza:

Bár az imádkozósáskáknak van szárnyuk, én még nem láttam őket repülni (ettől függetlenül lehet, hogy szoktak). Ezen kívül nappal aktívak (legalábbis a hazai faj). Ha van ugrólába, biztos nem imádkozósáska.

A szöcskék is lehetnek barnásak is, csak azért írtam a zöld színt, mert ha zöldek, akkor biztos nem tücskök, és én legtöbbször zöld alapszínűekkel találkoztam. De pl. több fajnak pettyezett mintája van.

Ha van tojócsövük, akkor biztos, hogy tücsök, vagy szöcske az illető (ha csak nem járunk nagyon rossz nyomon).

2013. jún. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Valószínűleg szöcske, de majd ha megint látok egyet, akkor megvizsgálom jobban.
2013. jún. 25. 13:17
 7/13 anonim ***** válasza:

szia!


Esetleg zöld lombszöcske, Az elég nagy, és repülni is tud.


[link]

2013. jún. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
az imádkozó sáska is tud repülni már láttam
2013. jún. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
tudom, hogy az is tud :), már volt szerencsém fogni nem is egyet, csak az nem olyan gyakori, hogy minden percben látná az ember, de a lombszöcske meg igen.
2013. jún. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
a mamámnál a kertben olyan gyakori hogy 5 percenként találok 1-et és televan a fal petecsomókkal
2013. jún. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!