Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Bogárgyűjtemény kell csinálnom...

Bogárgyűjtemény kell csinálnom. Hol keressek hozzá megfelelő bogarat ami nem védett?

Figyelt kérdés
2013. júl. 2. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:

udvar, határ, kert, utca

bárhol

2013. júl. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szegény bogarak :(
2013. júl. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
miért nem embergyűjteményt? ahhoz tudnék ajánlani.
2013. júl. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kölcsönkérni nem tudsz egyet. Ha a tanítónéni fellázad, nyugodtan lázadj fel te is a bogarak védelmében.

Ha nagyon nem megy, akkor helyezz ki duplaedényes talajcsapdákat. Hogy mik ezek? jó gúglizást hozzá.

2013. júl. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát, gondolom, hogy fűhálód nincs, pedig az hasznos lenne. Úgy még érhetsz el viszonylag gyorsan eredményt, ha egy fa alá vásznat teszel, és jól megrázod a fát. Akkor a felsőbb ágakról leesnek a bogarak, rá a vászonra. De határozni piszok nehéz is lehet őket, néha nekem is meggyűlik velük a bajom.


Egy "nem védett bogár", amit krumpliföldeken "százával" találhatsz (hacsak nem irtották jól őket) a "krumplibogár". Könnyű felismerni, és ha összeszedegeted őket, akkor a nagymama, vagy akárki, akié a krumpli, örülni fog. =) De mondjuk egyféle bogár még elég kevés a gyűjteményhez.

2013. júl. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 sadam87 ***** válasza:
88%

Egyáltalán mihez szükséges a rovargyűjtemény? Közoktatásban, úgy tudom, már nem szoktak csinálni, épp a természet védelmére, szeretetére való nevelés miatt.

Egyébként a rovarok nagy többsége nem védett, bár épp a nagy termetű, látványos fajok közül viszonylag sok az. Hány fajt kell begyűjteni?

A védett és fokozottan védett állatfajok listája itt található:

[link]

Itt megvan az összes hazai védett rovarfaj, csak hát ismerni is kéne őket... A gyűjtéshez mindenképp vigyél magaddal határozót, és próbáld meg a megölésük előtt meghatározni őket. Egyébként szerintem a tanárodnak is kéne segíteni ebben...

Egyébként pl. a gyakoribb szöcskék, csaknem az összes poloska, az erdőkben gyakori tavaszi ganéjtúró, a pattanó-, levél- és ormányosbogarak, és a kétszárnyúak többsége nem védett, a hangyák egyedei sem, csak az erdei vöröshangya bolyai.

A gyűjtéshez szimpla talajcsapda is elég (ha nem akarod rendszeresen használni), de ne használj ölőfolyadékot, nehogy védett fajokat ölj meg. A fűhálózás és a kopogtatás is jó módszer, de egyeléssel, egyenként megkeresve is sok fajt lehet találni. Esti rovarok a fényre gyűlnek, ezt ki tudod használni.

Ölőüveged van? Rovartűd? Esetleg feszítődeszkád? Bonctűd?Határoztál már rovarokat?

Nekem se tűnik túl hasznosnak, értelmesnek, hogy ilyesmit kell csinálnod. Pláne, hogy segítség nélkül, és ha jól sejtem, még nem csináltál ilyet. Én a helyedben megkérdezném, nem lehet-e inkább rovarokat fotózni (ha van fényképezőgéped). Annak több értelme volna, és nem kéne feleslegesen gyilkolászni hozzá.

2013. júl. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Platypus ***** válasza:
Rengeteg városban irtják most a szúnyogokat. Figyeld meg, mikor megy a repülő, és utána keress valami nyílt placcot, és csak össze kell szedned az áldozatokat a földről.
2013. júl. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és igen sajnos az iskola kéri 30 db nem védett bogárfajta kell.
2013. júl. 4. 15:46
 9/10 anonim ***** válasza:
hát én biztos nem csinálnám meg. undorodom a bogaraktól, de sajnálnám is őket. azért mégis élőlények.
2013. júl. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Legközelebb mondd azt, hogy tiltja a vallásod a bogarak és más élőlények lemészárolását.
2013. júl. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!