Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen lepke lehetett?

Ez milyen lepke lehetett?

Figyelt kérdés

Sajnos képet nem tudtam róla csinálni. Tenyér nagyságú volt és valami ilyesmi volt:

[link]


2013. júl. 6. 22:16
 1/4 anonim válasza:
2013. júl. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Vagy nyírfa pihésszövő.

Az alapján, ami a kép alapján jött ki.

2013. júl. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 polarbeer ***** válasza:

A pihésszövők nem így néznek ki...

A nyírfa-pihésszövő amúgy is egy szórványos faj.


Szóval, nem tudom, mekkora tenyered van, Kedves Kérdező, de MO-n nem túl sok olyan nyáron repülő, éjjeli lepke van, amely akkora, mint az én tenyerem. :)

A képen egyébként gyászbagoly van, amely elég nagy méretű, de ritka faj, nálunk csak hegyvidéken él:

[link]


A hátulsó szárnya nem volt véletlenül rikítóan piros, vagy sárga? Mert ha igen, akkor övesbagoly lehetett, most kezdenek repülni, és városokban is előfordulnak. Írd be google képkeresőbe azt a szót, hogy "catocala", és nézd meg, milyen képeket ad ki. Ha hasonlít valamelyikre, akkor biztosan valamelyik övesbagoly lesz!


Üdv.:

polarbeer

2013. júl. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen övesbagoly lesz. 3 napig bent volt a lákásba, alíg tudtam tőle aludni. Képen nem olyan ilyesztő mint élőben. Lefénykéztem volna, de mindig elrepült, de most sikerült megfognom és kirakni az ablakon
2013. júl. 10. 03:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!