Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen rovar ez?

Milyen rovar ez?

Figyelt kérdés
Nemrég vettünk cserfát, és egy csomó olyan rovar mászkál rajtuk, ami olyan, mintha egy darazsat és egy hangyát kereszteztetek volna. A teste a darázsra emlékeztet, elsőként mert fekete-sárga csíkos, és a felépítése is hasonló. Viszont olyan, mintha hangya lábai lennének. Repülni is tud. Tudja valaki milyen rovar lehet?

2013. júl. 8. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
bögöly vagy darázslégy a neve
2013. júl. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
h derekas akkor lódarázs
2013. júl. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 sadam87 ***** válasza:

A hangyák és a darazsak közeli rokonok, mind két csoport a hártyásszárnyúak (Hymenoptera) köze, ezen belül a fullánkosok (Aculeata) alrendbe (vagy öregcsaládba, éppen hol milyen szintnek veszik) tartoznak, ezért hasonlíthatnak egymásra. (Darázs alatt itt a redősszárnyú darazsakat értem, a legtöbb ember ezeket ismeri olyan rendszertani kategória, hogy "darázs", nincs, néhány csoport kivételével (méhek, hangyák) a hártyásszárnyúak többségét darazsaknak hívják.)

Amennyire tudom, nem létezik sárga-fekete csíkos mintázatú hangya. Ezen kívül a hangyáknál csak a hímeknek és a termékeny nőstényeknek (amiből a királynő lesz) van szárnyuk. A darazsak között viszont nem csak a fent említett redősszárnyú darazsakra, hanem más fajokra is jellemző a mintázat, tehát elég sok lehetőség van. :) Azt nem igazán tudom, mit értesz azon, hogy a lábuk a hangyáéra hasonlít. Ha esetleg tudsz kicsit pontosítani (pl. mekkora méretűek), az segíthet, de a legjobb egy kép volna.

Néhány lehetőség:

német darázs

[link]

francia darázs

[link]

óriás csőrősdarázs

[link]

gyakori gömböcdarázs

[link]

csomósdarazsak

[link]

óriás tőrösdarázs (bár ez nem valószínű)

[link]

(M. flavifrons néven is előfordul szakirodalomban)

Még sok más darázsfaj lehet, ha pedig szőrös, akkor valószínűleg valamilyen méh.

2013. júl. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippeket! végül sikerült megfejtenem és sárgafarkú darázscincér volt.
2013. júl. 10. 20:09
 5/5 sadam87 ***** válasza:
Na, arra valóban nem gondoltam. :)
2013. júl. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!