Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi a teendő ha a padlásra...

Mi a teendő ha a padlásra raknak fészket a méhek?

Figyelt kérdés

Pakolászás közben vettem észre ma hogy házunk padlásterébe költöztek a méhek!A kas vagy kaptár, nem tudom hogy nevezik szakszerűen,szóval a cserepek alatt a tetőlécre van telepítve, gömb alakú kb kézilabda nagyságú és lefelé lóg,

középen olyan kétszáz forintos átmérőjű nyílással ahol ki be járnak.Jelenleg nem okoznak gondot,békések, és nem zargatjuk őket, elvannak maguknak,de tudni szeretném a későbbiekben ha netán gyarapszik a méhek száma, veszélyessé válhatnak e,és hogyan lehet át telepíteni őket, mert tervbe van a tető felújítás a közeljövőben!



2013. júl. 18. 12:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem keress a környezetedben egy méhészt, ők tudják szakszerűen eltávolítani, áttelepíteni a kaptárt, hogy se nektek, se a méhecskéknek ne legyen kára belőle.
2013. júl. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 szabóméhészet ***** válasza:

a leirás alapján lódarázsról van szó nem méhekről.

a lódarázs épit gömb vagy labda formájú fészket növényi rostok felhasználával un "darázspapirból" aminek valóban egy nyilása van,amin közlekednek.


ellenben ha egy méhraj költözött volna a padlásra,és ott kezdett volna lépeket épiteni akkor a következő látvány tárulna a felfedező elé: nagyjából 5-7db egymással párhuzamosan épitett,lefelé csúcsosodó,vese formájú fehéres-halványsárga sejtekből álló épitményt látna melyet többezer(kb 15-20ezer) munkásméh boritana be.


két eset lehetséges most:


1,ha nincsen rendszeresen a padlásra járva,és nem zavarnak a lódarazsak akkor békén kell őket hagyni,október végére-novemberre eltűnnek a fagyok beálltával,csak a megtermékenyitett nőstények fognak áttelelni valahol máshol.utána a fészek eltávolitható


2,ha zavarnak akkor méhész szakszerűen eltudja távolitani a darázsfészket


összességében ha nem muszáj akkor nem kéne elpusztitani őket,hasznos rovarok

2013. júl. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
magam is állatbarát vagyok igy az elpusztitásuk eszem be se jutott,ezért is érdekelt az áttelepités, hogy ha sor kerül rá tudjak nekik más életteret biztosítani! Köszönöm a választ egyébként!
2013. júl. 20. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!