Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » SEGÍTSÉG! 2 és fél éves...

SEGÍTSÉG! 2 és fél éves kutyánkat most támadta meg egy idősebb rottweiler! Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
A mi kutyánk be van oltva, és chip is van benne És szerintem a rottweiler is, bár őt nem tudom pontosan. Minden esetre a nyakánál harapta meg, és elég mély sebet okozott ezzel neki. Szerencsére az ereket nem harapta át, de így is nagyon vérzett/vérzik neki, és nagyon nagy fájdalmai vannak!

2013. júl. 9. 15:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
kutya baja sem lesz nyugi.
2013. júl. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Annyit még elfelejtettem oda írni, hogy kan kutya (mind a kettő, és nem lehet egyszerűen fertőtleníteni a sebét, mert hirtelen felugrik, majd visszafekszik. Látszik rajta, hogy nem tűri meg, ha piszkálják a sebét.
2013. júl. 9. 15:21
 3/12 anonim ***** válasza:
Elviszed orvoshoz. A roti tulaját pedig megkeresed és bemutatod neki a számlát. Gyógyulást kívánok szegény kutyádnak.
2013. júl. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Már voltunk orvosnál, de ott csak egy nyugtató-, illetve egy fájdalomcsillapító-injekciót kapott. Itt tanácsolták a fertőtlenítést, de amint mondtam, nem tűri meg a kutyus. Valami módszer vagy megoldás nincs erre?
2013. júl. 9. 15:30
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem kezelte le az állatorvos a sebet?

Keress egy másik orvost, aki normálisan ellátja a kutyát.

2013. júl. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ennyit tett az állatorvos. Adott neki egy fájdalom csillapító-nyugtató injekciót, majd azt tanácsolta, hogy fertőtlenítsük a kutyus sebét. De nem tűri meg! Most megpróbáljuk még egyszer, ismét kihívjuk az állatorvost. Remélem, most jobb megoldást talál a problémára.
2013. júl. 9. 15:42
 7/12 anonim ***** válasza:
Tegyél rá szájkosarat vagy kösd be a száját gézzel (előző kutyánk nem tűrte az állatorvost és az oltást, belekapott az általa egyébként jól ismert doki kezébe. Gézzel szorosan bekötötte a száját ("na megállj, elbánok én veled") a döbbenten bámuló kutyát így már be tudta oltani. Betadine csak van otthon?
2013. júl. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De van. Azzal szerettük volna fertőtleníteni. De tegnap ismét kihívtuk ugyanazt az állatorvost, de most mondtuk neki, hogy normálisan tisztítsa ki a kutya sebét. Miután ismét 2 adag nyugtatót adott neki (mert különben támad, nekifogott a seb kezelésének. Először szépen lemosta a vért a bundájáról, majd Betadine-nal fertőtlenítette a harapásnyomot. Ezután nem varrta be teljesen a sebet, 2 öltést rakott rá, de azért nem varrta be teljesen 3 öltéssel, merthogy hagyott "kivezető-utat" a genny távozására. Reggel már ivott sok-sok vizet, ami bizonyára jó jel, és most már mintha kezdene erősödni is. Remélem, meg fog gyógyulni! :)
2013. júl. 10. 08:39
 9/12 A kérdező kommentje:
Jah, és mivel eddig nem volt rá szükség, ezért nincs szájkosara. De ezután fogunk venni, feltétlenül!
2013. júl. 10. 08:40
 10/12 A kérdező kommentje:
Lenne még egy gondom. Miután meggyógyul a kutyus (adja Isten, hogy meggyógyuljon) lehet majd tanítani? Mert nemrég kezdtem el tanítani, és most a támadás miatt abbahagytuk a tanítását.
2013. júl. 10. 08:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!