Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mondja meg nekem valaki hogy...

Mondja meg nekem valaki hogy miért jönnek befelé a darazsak a háramba? Mindem nyilászáró körül ott vannak. Félek tölük, nem merek kimenni és az ablakot kinyitni. Talán a forróság zavarta meg őket?

Figyelt kérdés

2013. júl. 29. 15:00
 1/5 anonim válasza:
esetleg valami illatra.De lehet hogy ők is a hőség elől menekülnek,az apró testük pillanatok alatt kiszárad a napon.
2013. júl. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem hiszem hogy valamilyen illatra jönnének mert minden lehetséges helyen jönnek befelé
2013. júl. 29. 15:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de nálunk is szoktak ilyen időszakok lenni. Én nem aggódom, mert van szúnyogháló az ablakoknál. De érdekes, mert folyton ott köröznek az ablaknál, mintha valami vonzaná őket. Pedig az ablak sem akkor volt lekenve, se lemosva, semmi. Talán a helyet kereshetik, ahová fészket tudnak építeni? De valószínűleg azt sem, szóval én sem értem. Nálunk a csukott ablakhoz is jönnek, tehát nem hinném, hogy éreznék a hűvösebb levegőt és azért akarnának bejönni (különben is sokszor padlásokra raknak fészket, ahol még melegebb van).

Az ajtónál valóban zavaró, de ha sietve lépsz ki, de nyugodtan, nem kapálózva és esetleg kicsit lehajolsz, akkor nyugodtan el tudsz menni mellettük.

Éjszaka egyébként nem aktívak, akkor tudsz szellőztetni, de amint világosodik kezdenek előjönni, 7-9 körül, ha pedig már süt a nap, akkor újra odamennek.

Vigasztaljon, hogy általában ez csak pár napig tart, utána már nem lesznek ott. Nálunk évek óta ez van.

Az ajtónál esetleg azt lehet még csinálni, hogy kiteszel kicsit messzebb egy nagy lavór hidegvizet, arra majd menni fognak sokan, de akkor legalább nem az ajtónál lesznek és tudsz közlekedni.

Egyébként nem bántanak, még a lódarázs sem, ha nem kapálózol vagy nem fogod meg, nyomod össze véletlenül.

Nyugodtan kell maradni és lassan haladni, hogy ne érezze magát fenyegetve és akkor szépen elmentek egymás mellett. Én is félek tőlük amúgy, ha nagyon jönnek utánam, néha alig bírok uralkodni magamon, hogy ne fussak/sikítsak/csapkodjak, de megéri. A lódarazsaknál pedig várok, mert az sem bánt ugyan, de inkább távolabbról megvárom, amíg elmegy.

2013. júl. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Húú nem tudom mit akarnak de egyszerüen ÍRTÓZOM tőlük!bentről látom h ott vannak az üvegen kívül és keresik a réseket hogy bejöjjenek. nálunk ilyen még nem fordult elő
2013. júl. 29. 15:28
 5/5 anonim ***** válasza:
szerintem fészket akarnak építeni!
2013. júl. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!