Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi a véleményetek a kék...

Agyirokkant kérdése:

Mi a véleményetek a kék jódról a méhészetben? Főleg szakértő méhészek válaszát várom.

Figyelt kérdés
Orosz méhészeti oldalakon nagyon dicsérik költésrothadás és meszesedés megelőzésére és gyógyítására.
2013. júl. 29. 21:14
 1/6 szabóméhészet ***** válasza:

a költésrothadás bármely gyógykezelése szigorúan tilos! a Magyar Királyság volt az első,mely az 1894 évi törvénnyel intézkedett a "ragadós költésenyvben" szenvedő családok kiirtásáról.és ezt a 2003 évi törvény is hatályban hagyta.


ilyen komoly témát meg nem ezen az oldalon kéne felvetni a laikusok előtt,hanem rendesen olvasgatni a szakirodalmat és a www.meheszforum.hu-t

2013. aug. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Véleményeket kértem...Ha nem elég komoly az ön számára ez a fórum,ne olvasgassa.Ez meg az én véleményem.
2013. aug. 6. 20:28
 3/6 szabóméhészet ***** válasza:

Feljebb leirtam mi a vélemény.Ahhoz tartsa magát.

Ha meg alkalmazni próbálja a jódozást szép lángja lesz a méhesének és vastagon fog birság terén a hatósági állatorvos ceruzája.


Nonszensz hogy mindenki tudás nélkül belekókányol a méhészetbe!

2013. aug. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
1.-Nem Magyarország területén élek,az önök hatósági állatorvosa tehet egy szívességet... 2.-Szerencsére a költésrothadást csak hírből ismerem.3.-Megelőzés szempontjából érdekel a kék jód használata,mivel minél kevesebb gyógyszert akarok használni.4.-Egy 52 éve méhészkedő bácsi "szárnyai" alatt kezdtem idén tavasszal 10 családdal,tőle talán még önök is tanulhatnának.5.-Töröljék meg a szájukat,mert habzik a rosszindulatú dühtől.
2013. aug. 9. 16:33
 5/6 szabóméhészet ***** válasza:

Kedves kollega!


Azt egy szóval sem emlitette hogy nem Magyarországon él.

De a magyar méhészek nyugodt lehet felőle nagyon harapnak a költésrothadás témára,mert nagyon el van terjedve.Senkinek eszébe se jut kisérletezni ilyennel.

A megelőzésen van a hangsúly,higiénia,lépcsere,egészséges családok,vándorlási szabályok betartása,stb.


Mi már ott tartunk lassan,hogy egy adott vándorhelyre pl északi akácon,lassan nem lesz beengedve olyan méhész akinek a körzetében az elmúlt évben-években költésrothadás volt.Akkor se ha az ő méheinek kutya baja...még.


Tehát igencsak habzó szájjal tudunk erre a veszedelmes dologra reagálni.


Jogosan

2013. aug. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a Szabóméhészet válaszát.Így,magyarázattal együtt megértem a jogos felháborodását.Sok sikert,kevés betegséget a méhészetben.
2013. aug. 10. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!