Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A shotokan karatéban hány...

A shotokan karatéban hány éves kortól vizsgázhat az ember fekete övre?

Figyelt kérdés

2013. júl. 12. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Normális helyeken 18 éves kortól.
2013. júl. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
általában 18 éves kortól, viszont , úgy hallottam, hogy pár helyen meglehet azt is tenni, hogy még az előtt vizsgázol, viszont akkor 18 évesen meg kell ismételned :)
2013. aug. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyébként lelki szemeim előtt látom a 18 éves karate 'mestereket'.


Bár ki tudnám szúrni a képzeletem látását... :D

2013. aug. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Mondjuk Japánban már 9 évesen dancsíkokkal szaladgálnak. :))
2013. aug. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezzel bizonyára garantálni lehet a minőségi karatét, hogy biztos ne forduljon elő hogy egy JÓL KÉPZETT, komoly, erős Karate Mestert elver egy küzdősportoló, vagy megrugdossák az általános iskolás kis osztálytársai..


Szégyen amit ezzel a stílussal csinálnak, komolyan..

2013. aug. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nos igen ... Funakoshi mester valószínűleg forog a sírjában. De azért vannak -sajnos inkább csak Japánban- helyek ahol tényleg az igazi tradicionális karatét oktatják, aminek nincsen párja. :)
2013. aug. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Megkeresném azért Magyarországon -Budapesten- a jó karate helyeket, edzőket. Azért vannak páran akiket eltiltanak a versenyektől.. Hallok én jó karatésokról is.. Ki kéne emelni őket, csak mintha az ilyen edzők, csapatok küzdenének állandóan teremgondokkal..
2013. aug. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Tény, hogy vannak jó edzők, tanulók, versenyzők stb. itt is és az is h a karatét sajnos nem igazán támogatják... amit nagyon sajnálok viszont én azt veszem észre, hogy még mindig nem jut át a karate igazi "szelleme" a titkai Magyarországra - meg igazándiból rengeteg más országba sem-.
2013. aug. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!