Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen keresztespók?...

Ez milyen keresztespók? Darázspók vagy hím karéjos keresztespók?

Figyelt kérdés

Mobillal csináltam a képet, elég rossz lett. Holnap, ha feltöltődik, akkor a fényképezővel csinálok róla jobbat. Remélem még ott lesz.


[link]



2013. aug. 23. 20:26
 1/8 Kathi Ádám ***** válasza:
0%
nekem fingom nincs
2013. aug. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Attól függ mekkora, a keresztespók-félék hímjei 1-2 centinél nem nagyobbak, ha nagyobb, akkor nőstény és ez esetben darázspók.

2013. aug. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 sadam87 ***** válasza:

Szerintem ez egy darázspók nőstény.

Darázspók:

[link]

Karéjos keresztespók:

[link]

2013. aug. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Első hozzászóló: Fingom sincs, hogy ki vagy, de egy nagy paraszt vagy! Ez biztos!

Második és Harmadik hozzászóló: Köszönöm. Kb másfél centi lehetett a lábaival együtt. Nem szőtte túl magasra a hálóját. Azt olvastam valahol, hogy a hím karéjos keresztespók hasonlít a darázspókra. Én eddig csak képen láttam ilyen pókot :D Nagyon szép!

2013. aug. 23. 23:57
 5/8 tabaki ***** válasza:
100%
Ennyire nem hasonlíthat... Ez bizony egy jellegzetesen és szépen színezett darázspók, és csakugyan nőstény. A hely szokatlan, inkább a fű között, bokrok aljában laknak, ahol a növényzetben "lyukak" vannak, mondjuk valaki beletaposott a fűbe. Egy kis gyakorlattal könnyű megtalálni őket, nem is ritka faj. Én tartottam is többször uborkás üvegben, ha raksz mellé néhány veszőt vagy nádszálat, nagyon hamar berendezkedik, és helyben is marad, ha rendesen eteted apró sáskával, léggyel. Nagyon egyszerű befogni, a háta felől odateszel egy befőttes üveget a hálójához, ha nem reagál, egy fűszállal meg is ijesztheted elölről. Az a védekezési taktikája, hogy kidobja magát a hálóból, és elbújik a fűben, ezért ilyenkor sértetlenül landol az üvegben, ahonnan át tudod borítani az uborkásba. Mivel a falra tapasztott szálon ki tud kapaszkodni, fedd le az üveget, egyébként a hálója megszövése után már nemigen kalandozik. A képen nem látszik a hálója, az a keresztespókoknál szokásos kerekháló, amelybe a szűkebb rokonságára jellemzően szélesebb cikcakkos csíkokat szokott szőni. A petéinek nagyon csinos zsákocskát készít, amelyet minden irányból fonalakkal rögzít a környező növényekhez.
2013. aug. 24. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Darázspók
2013. aug. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

tabaki

Télen mivel etetted? Mivel fedted le az üveget, hogy ne fulladjon meg? Kilyukasztottad az üveg tetejét?

2013. aug. 24. 17:26
 8/8 tabaki ***** válasza:
100%

Nálam peterakás után elpusztult magától, nem tudom, hogy egyébként képes-e áttelelni, és hogyan. Elvileg télen is tudsz neki tücsköt venni, és nem túl nagyétkű :)

Valami lyuggatott lappal fedheted le,vagy akár kistányérral. Ha egy kis levegő szivárog, az már bőven elég, végülis akkora neki az üveg, mint neked egy ház, meg etetéskor is megy be a friss.

2013. aug. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!