Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan irthatnám ki a csontika...

Hogyan irthatnám ki a csontikat? (bővebben lent, sürgős)

Figyelt kérdés
Szóval, az a helyzet, hogy kábé úgy három hete a konyhaszekrény falra felfüggesztett felső polcai mögül folyamatosan jönnek ilyen csontihoz hasonló kukacok, de ezek (ellentétben a horgászáshoz használt csontikkal) kivétel nélkül rózsaszínes-törtfehéres színűek, a "fejük" pedig barna. Rengetegen vannak, ha pár óráig nem nézek rájuk és irtom ki őket, akár tizenöt-húsz is jöhet egyszerre. Ma pl. huszonkilencet találtam és nyírtam ki egyhuzamban, pedig csak annyi volt, hogy reggel elmentem a suliba és fél kettőkor hazajöttem. Nagyon idegesítőek, egyben undorítóak is. Mostohatesóm (biológiát tanul) azt mondta, hogy valszeg bement a szekrény mögé valami (rovar például), aztán ott megdöglött, egy légy meg beköpte. Valami tipp, hogy hogyan lehetne tőlük végleg megszabadulni? Hívjunk esetleg rovarirtó szakembert (már ha van ilyen), esetleg megpróbálhatjuk valami házi praktikával "kifüstölni" őket, vagy maradjon a mostani rendszer, hogy egyenként elkapom őket, várva hogy egyszer csak elfogynak? Korábban volt egy csomó molylepke a kamrában is (azt sem tudom, hogy ők mitől és hogyan jöttek), lehet esetleg, hogy a molylepkék lárvái ezek? Minden választ előre is köszönök!

2013. szept. 2. 14:02
 1/8 Platypus ***** válasza:
75%
A légylárvának nincs feje. Ezek valószínűleg molylárvák. Valami étel vagy preparátum vagy bármi ehető szerves anyag lehet a szekrény mögött. Nem kell döglött állatra gondolni, lehet akár egy kővé száradt kiflicsücsök is. Meg kell keresni, miben szaporodnak. Ha azt eltünteted, eltűnnek a lárvák is.
2013. szept. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy alapos takarítás segíteni fog. Húzzátok el a konyhaszekrényeket, takarítsatok ki mögötte. Vegyétek le a falról is a szekrényeket. Takarítsátok ki.

De az is lehet, hogy valahol valami kaja rohad egy dobozban. Egy barátnőmnél szárított csipkebogyót köpött be a légy, és abból a dobozból másztak ki mindig a kukacok.

2013. szept. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én igazából levenném, csak az a gond, hogy fateromnak nagyon nehéz természete van, és tisztára fosik attól, hogy hívni kell vmi szerelőt vagy asztalost, hogy levegyük a felső polcot (hozzá van fúrva a falhoz), és hogy mekkora kupi lesz meg minden. De máskülönben meg nem tudjuk meg, hogy honnan jönnek, és akár több százan vagy ezren is lehetnek akár. De apám meg nem csinál velük semmit, szinte mindig én irtom őket :@
2013. szept. 2. 15:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Nézz szét először a szekrényben magában. Dobozban nem tároltok-e valamit, ami megkukacosodott. Takaríts ki ott.

A bútorokat (melyek a földön vannak, nincsenek felcsavarozva), húzd ki, és takaríts ki mögöttük. Nem valószínű, hogy a fellógatott szekrény mögött van kaja, akkor az már leesett volna.

Valószínűbb, hogy a szekrényben van valami, ami megrohadt.

2013. szept. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát a helyzet az, hogy a konyhaszekrényeknek van hátlapjuk, és nem hiszem, hogy ki tudták volna rágni azt. Meg direkt megfigyeltem, hogy mindig ugyanott jönnek ki, a fal sarkában, ahol a felső polcoknak is van egy "fordulójuk". Vannak beépített lámpák a polcokban, így kellett egy üreg, ahol le lehet vezetni a lámpák vezetékeit. És mindig annál az üregnél jönnek ki folyamatosan. Viszont a fölső polcokban általában poharakat, tányérokat, ilyesmiket tárolunk, szal nem hiszem hogy valami kaja megrohadt volna. De azért majd kitakarítok. Ha szeretnétek, csatolok képet is, csontiról, hogy honnan jönnek, stb.
2013. szept. 2. 18:00
 6/8 Platypus ***** válasza:
Nálunk egy időben a frissen festett plafonon szaporodtak. Nem vicc, a festéket rágták a molylárvák. Olyan 10 forintos méretű szabálytalan pacát rágott mindegyik a legfelső rétegben, aztán lemásztak bebábozódni. És sima élelmiszermolyok voltak. Ha nem tartotok ételt abban a szekrényben, akkor be lehetne fújni a réseket valami állatbarát lebomló rovarirtóval. Mármint úgy állatbarát, hogy lehet kutyára-macskára fújni bolha ellen.
2013. szept. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát háziállatunk nincs, úgyhogy a rovarirtós befújást lehet hogy még ma este megpróbálom. Köszönöm a választ, hatos!
2013. szept. 2. 20:21
 8/8 A kérdező kommentje:
Amúgy tényleg molylepkelárva, sikerült az interneten találnom egy képet, teljesen ilyenek nálunk is: [link]
2013. szept. 2. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!