Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miért választ valaki csótányt...

Miért választ valaki csótányt kedvencnek?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék senkit megbántani a kérdésemmel,csak egyszerűen nem értem.

Nem szépek,tehát nem díszítik a lakást,mint pl.egy akvárium.Nem lehet velük játszani,kommunikálni.


2013. szept. 24. 20:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%

Nekem is volt csótányom, mert szépnek találtam (már elpusztult, azóta kutyám van).

Tudod a szép elég relatív fogalom. Mindenkinek mást jelent. Én pl tengerimalacot nem tudnék tartani, mert nagyon csúnyának találom.

2013. szept. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én pánikszerűen rettegek a csótányok minden változatától.
2013. szept. 24. 21:52
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Van aki érdekesnek tartja őket,PL.:én:).Szerintem nagyon okosak az ízeltlábúak között,és,mondjanak hülyének,aranyosak.
2013. szept. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%
Volt régen 2db ecsetfarkú pelém. Vettem nekik 2 csótányt. Nem ették meg, ezért megvoltak a csótányok egy hónap mulva is. Kivettem őket és nem tudtam mit csináljak velük, hát bedobtam a wc-be. Barátom undorodott tőlük, rá sem bírt nézni, csak szólt hogy az nem jó, mert ki fognak mászni az alsó lakónál. Ezért nem húztam le, csak néztem hogy ott úszkálnak. És valóban, az egyik már mászott is kifelé. Visszalöktem és rányomtam domestost, de még akkoris mozogtak. Szerintem azért szeretik tartani, mert könnyű tartani, nem kell félni hogy megdöglik, mert kinyírhatatlan. A tömény domestos nem öli meg őket basszus. De mindegy, lehúztam, aztán már nem jöttek vissza. Hát nem tartozik a kedvenc állataim közé.
2013. szept. 25. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A szép vagy nem szép egy olyan kérdés, amiben te nem dönthetsz más helyett. Neki szép. Ennyi. És innentől neked semmi közöd semmihez. Amiről te beszélsz, az csak hajszálnyira van az ízlésterrortól (gy. k.: te mondod meg, kinek mi szép, mi nem).
2013. szept. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem kizárólag a szépségre gondoltam.Minden állat esetében vannak olyanok,akiknek az az állat épp nem tetszik,pl.nem mindenki kedvel egy adott kutyafajtát.

De egy kutyát(lovat,macskát,tengerimalacot stb.)tudsz szeretgetni és viszonozza is a szeretetet.Na de egy rovar?

Ha van egy vagy több ilyen jószágod,mit tudsz kezdeni velük?Ki tudnak alakítani valamilyen kapcsolatot az emberrel,pl.felismerik azt,aki eteti őket?Szórakoztató figyelni az életmódjukat?

2013. szept. 26. 22:14
 7/17 Platypus ***** válasza:
100%

Nézz csak körbe, hányan tartanak kutyát csak azért, hogy legyen. Szegény pára meg ki van kötve a kert sarkába, etetik oszt annyi a nagy kapcsolat, a láncon még a betörőt sem tudja elkergetni, és mégis tartják. Egy csótánynak legalább nincs is már igénye, minthogy legyen helye, társasága, kajája meg párás levegője, és boldog. Szebb lenne ez a világ, ha többen tartanának csótányt.


Amúgy te fóbiás vagy, nem tudod tisztán megítélni, miért tetszik másoknak a csótány. Próbáld beleélni magad egy macskafóbiás helyébe. Számára a macska félelmetes és/vagy undorító. Számodra meg szép vagy semleges állat. Na más a csótánnyal van így.

2013. szept. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Ezzel tökéletesen egyetértek,de számomra egy házi kedvenc azért van,hogy társ legyen,családtag.

Rovarokról ugye ezt nehéz elképzelni.

Mondjuk egy akváriumra való hallal sem hiszem,hogy különösebben össze lehetne barátkozni.

2013. szept. 27. 20:49
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Aki kedvencnek tartja annak díszíti a lakást akárcsak egy szép akvárium, aki mondjuk tápláléknak tenyészti az meg ugye nem kedvencnek tartja, így nem is célja, hogy szép legyen, mint mondjuk egy ívató medence.(Ettől függetlenül mindenki általánosan elismeri, hogy az akváriumok szépek.)

Nekem vannak mindkét célra tartott csótányaim, amelyikkel etetek az egy dobozban van tele tojástartókkal, amelyikkel nem etetek azok egy berendezett terráriumban élnek és igenis dísze a lakásnak.

Aki eddig csak azt hallotta a csótányokról, hogy kiirthatatlan kártevő dögök, annak valóban furcsa lehet, hogy valaki tartja is őket a lakásában, de aki ezt gondolta, majd megnézte mondjuk az én csótányaimat az inkább meglepődött, hogy ezek is csótányok és rájött hogy nem csak azok a csótányok léteznek amik nem halnak meg egy domestosos fürdő után sem.

Az enyémek pl már attól is rendesen legyengülnének ha nem figyelnék a páratartalomra.


Amúgy egy kis rágcsáló, hogyan mutatja ki hogy szereti a gazdáját? És most nem azokról az alkalmakról beszélek amikor kaja van a gazdinál, mert akkor az én csótányaim is összevissza futkosnak. Nekem is voltak egereim, tengerimalacaim, vadászgörényem, meg kutyám is és igazán viszonzott szeretetről csak a kutyánál tudok beszámolni.

A csótányokat is kitudom venni a helyükről, és tudnak futkosni a szobában vagy a kezemen, és lehet őket irányítani kajával. Nyilván aranyosabb amikor ezt egy szőrös kisállat teszi, de érdemi különbség nincs.

2013. szept. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Világosan és érthetően megfogalmaztad, NEKED miért nem szép a csótány, és NEKED miért szép egy kutya. De ott érzem a szavak mögött, hogy azt AKAROD elérni, hogy NEKÜNK is az legyen szép, ami NEKED. Ezen kellene elgondolkodnod inkább, és nem azon, más mit miért talál szépnek.
2013. szept. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!