Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan tudnám távol tartani...

Hogyan tudnám távol tartani az otthonomtól a harlekinkaticákat? Bármilyen megoldást szívesen fogadok. Ellepték a lakást!

Figyelt kérdés
harlekinkatica,védekezés

2013. okt. 12. 15:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez nálunk is probléma. Mi azt szoktuk csinálni, hogy lemossuk az ablakokat, a kereteket meg hipóval, majd jól befújjuk végig a keretet és a párkányt is kívül-belül valamilyen rovarirtó spray-vel (pl. Chemotox). Ezután bezárjuk az ablakokat, jó erősen, s csak az erkélyajtót kinyitva szellőztetünk. Kívülről pedig fehér ragasztócsíkot húzunk az ablakrésekre. Nálunk nagyon rosszul zárnak az ablakok, ezért ha be van zárva, akkor is be tudnak jönni a réseken, de így, ha oda is jutnak, ott elpusztulnak.

És ezt kb. egy hónap múlva megismételni, már csak az elpusztult katicák ablakból való kipucolása miatt is.


Természetesen a módszer nem 100%-os, ezzel csak erősen lecsökkenteni lehet a lakásba bejutó katicák számát; valamint az emberek számára is egészségtelen a sok vegyszert belélegezni. És természetesen ha gyakran van nyitva az ablak, nem is működik -- nálunk ott az erkélyajtó szellőztetésre.

Eddig azonban még nemhogy jobb ötletem, de egyáltalán semmilyen más ötletem se támadt.:-((

Illetve még annyi, hogyha mindenképpen ki kell nyitni mégis az ablakot, akkor ajánlatos olyankor, ha nem süt oda a Nap, mert akkor nincs ott sok katica. (Mindig a napfényben van sok -- nyilván.)

Nem tudom, hogy ez mennyit segít.

2013. okt. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Állítólag a WD-40 szagát nem bírják. Azzal fújd körbe a réseket.
2013. okt. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!