Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 1000Ft-om van egy hétre....

1000Ft-om van egy hétre. Kibírom valahogyan húzni? Napi 8 órában dolgozok diákmunkán, távol az otthonomtól és ennyi pénzem maradt úgy, hogy belekaulkulálom a vonatom árát. Menni fog?

Figyelt kérdés
2012. júl. 29. 10:43
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ételre gondoltam. Nincs csak 5 tojás itthon és fél l tej, semmi más, még étolaj és kész.
2012. júl. 29. 10:44
 2/12 A kérdező kommentje:

Tudok enni minden nap egy főttojást. (5napról van szó)

Arra gondoltam, veszek krumplit, és eszek sült krumplit, főtt krumplit, esetleg tejfölt ha marad még pénz..

2012. júl. 29. 10:48
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Hát ez nagyon kevés. Mert ezer forint szinte csak kenyérre elég egy hétre. Vagy öt napot kell számolni? Akkor egy kicsit jobb a helyzet de úgy is elég siralmas. Ha veszel egy margarint akkor esetleg azt eheted kenyérrel. És nekem is a sült krumpli jutott eszembe. Esetleg krumplis tésztát is tudsz csinálni.
2012. júl. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
36%

ne legyél már amatőr!

Irány egy étterem, bekajálsz és elfutsz!

2012. júl. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

1000 / 7 = 140 Ft-od jut egy napra.

140 Ft-ból tudsz venni:


1 kg Tesco-s kenyeret, első nap.

az elég lesz utána a 2.-3. napra is.

3. nap este veszel még egy Tesco-s kenyert, és az már elég lesz a hazautazásig.


720 Ft-od maradt.

Ebből vehetsz egy csomag zsírt v. margarint v. 2 üveg olcsóbb lekvárt, vagy sok hagymát, vagy jó sok krumplit, tehát ki lehet húzni.

2012. júl. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Így ahogy írták!

Kenyér

Krumpli + vöröshagyma.

Lehet kapni csak szét kell nézni, jérce-tojás nagyságú krumplit is 20-40 ft/kg. között, nem kell az osztályon felüli. Ebből vehetsz akár 2-3 kg-ot is. Vöröshagymából veszel 3-4 fejet, az egész kijön egy 100-asból.

Meg vásárolj be egy kiló kenyeret, ha nagyon meleg van felétek, akkor szeld fel, kettesével csomagold folpackban, és rakd a fagyasztóba. Egész hétre frissen marad, reggel kiveszed, felállítod mint a kártyavárat, kb. egy óra alatt kienged, így nem száraz, nem penészedik.


Főzhetsz belőle jó adag paprikás krumplit, akár 2 napra valót is.

Másik nap sült krumpli + tükörtojás

És ha azt látod, hogy futja még a pénzed, akár egy pár virslit, vagy éppen parizelt (=ezt egyébként ki is tudod rántani, a sült krumpli, vagy hagymás törtkrumpli mellé ez is kiad egy napi főtt ételt)

2012. júl. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nézd én ebben a helyzetben vettem egy kiló lisztet, tojást sót és zsírt, ebből sütögettem pogácsákat. Meg vettem vagy szedtem növényeket és ebből főzögettem leveseket. Simán még 500 forintból is ki lehet egy hetet.
2012. júl. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%

"ne legyél már amatőr!

Irány egy étterem, bekajálsz és elfutsz!"


Ezt én is ajánlom hét közepére és akkor kihúzod a hetet az ezresedből.

2012. júl. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%
Az egy hét letelte után hozzá tudsz jutni, húshoz és egyéb élelmiszerekhez? Mert végülis egyszer gyerekjáték kihúznod, de rendszeresen ezt nem folytathatod így fél évnél tovább.
2012. júl. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is a krumplit ajánlom, lehet főzni, sütni, kis tejföllel krumplipüré. Esetleg még elég olcsó a rizs is, kis sóval, hát nem valami finom, de nagyon tápláló.
2012. júl. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!