Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg vagyok! Ha távol...

Ancseszkava kérdése:

Pánikbeteg vagyok! Ha távol utazom az otthonomtól, azonnal rámjön a pánik, vajon miért van ez?

Figyelt kérdés
Ilyenkor mindig azt hiszem,hogy ahol vagyok nem tudnak majd rajtam segíteni,és hogy meghalok,elájulok! Izomfeszüléseim vannak,gombóc a torkomban,belső nagy mértékű félelem.. lever a víz,jéghideg a kezem,úgy érzem,mintha nem is ebben a világban lennék,nagyon rossz érzés...volt már valaki igy?
2012. szept. 28. 12:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

jóga? sport? meditáció? pszichológus?


amúgy állítólag a pánikroham csak pár percig tart ezt olvastam...nekem is van néha ilyen de most már sz*rok rá nem érdekel ha elfoglalom magam valamivel elmúlik pl olvasok vagy játszok a telefonon vagy repülőn alszom stb.

engem idegesít , oltári nagy baromság ez... talán már múlik, önuralom kérdése.


csak tudnod kell magadban hogy NINCS pánikhelyzet csak az agyad szórakozik.


de ha eldurvul szerintem orvoshoz kell menni...

2012. szept. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Pánikos vagyok én is és nálam ugyan ez volt a helyzet. Talán még most is az egy kicsit.

Én ilyenkor nézelődök, vidám dolgokra gondolok, egy dalt dúdolgatok a fejemben és arra gondolok, hogy először is: még soha nem történt semmi rossz másrészt meg nemsokára végzek és megyek haza!

Nincs általános gyógyszer de az erős önszuggesztió sokat segített. Csak ne merülj el a félelmedben gondolj arra minden irányítás a te kezedben van és nincs mitől tartani.

2012. szept. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos infókat! Frontint szedek,napi 2-szer 0.25-öst! Az sokat segít,de nem megoldás... akkor tör rám erősen ez az érzés,amikor távolodom az otthonomtól,amikor kirándulni megyünk,vagy túrázni,messzire! Pedig örülnöm kellene,és mégis jön a pánik......hogy fogok én igy repülőre ülni és Egyiptomot látni?:(:(:( A párom megértő,de így félek,hogy nem tudok soha vele tartani...hogyan küzdjem le ezt a távolságtól való félelmemet???? itthon minden ok!
2012. szept. 28. 15:36
 4/29 anonim ***** válasza:
Menj el szakorvoshoz. Erre nem elég a frontin.
2012. szept. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

hát felülsz a gépre és mész :D

de komolyan. ott meg annyira le fog kötni minden érdekesség hogy nem gondolsz majd rá :)

2012. szept. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

És mi lesz,ha rosszul leszek,és nem tudok leszállni onnan?

Ettől félek a legjobban és a bezártságtól!

2012. szept. 29. 12:40
 7/29 anonim ***** válasza:

Jaj olyan gyönyörű az élet! Én is pánikos voltam...annyira felhúzott, hogy a hülye, alap nélküli félelmeim uralnak! Inkább élvezd az élet szépségét, ne foglalkozz a rossz dolgokkal!

Én is repültem és annyira élveztem! Ott megszűnt minden félelmem: éreztem, hogy az anyatermészet vigyáz rám...a végtelenség...

Fel a fejjel! :)♥

2012. szept. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
A félelmeim rabja vagyok....nem akarom már!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2012. okt. 1. 06:45
 9/29 anonim ***** válasza:

Na látod! Nem akarod! Akkor ne hagyd, hogy eluralkodjon rajtad, mert ezeknek a pánikoknak nincs értelme! Én tudom, hogy milyen rossz...halálfélelem...a SEMMITŐL...én ezzel nyugtatom magam: ha tényleg meg kell halnom akkor semmi/senki sem védhet meg. Ha pedig nem kell meghalnom még akkor senki/semmi nem bánthat! :)


Én itthon fogmosás után lettem ugyanígy rosszul, mint ahogyan a kérdésed alatt leírtad. Már csak a pszichiáter gondolatától pánikoltam. Na ne már!! Ezek nem MI vagyunk! Nem ez a mi igazi természetünk! Az élet szép! Értékelj mindent, amit lehet! Ja és ne légy haragtartó! (nekem ez az utóbbi segített:) Én szorítok Érted! Ha ÉN (kis taknyos) megcsináltam, TE miért nem tudnád ? :)

Ha jön a roham, kezdj el olvasni (tökmindegy, hogy mit) vagy pedig masszírozd a tenyered!

2012. okt. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

A tudatnak nagy hatalma van,ezt kellene már jól az eszembe vésni,és úgy irányítani a dolgokat,ahogyan nekem tetszik...

Köszönöm a biztató soraidat,hány éves is vagy? Én 36 éves két gyerekes anyuka:)

Meg tudom csinálni!!!!!!!!

2012. okt. 2. 20:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!