Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Élő trópusi lepkéket hol...

Élő trópusi lepkéket hol lehet venni? Miben lehet őket tartani? Meddig élnek?

Figyelt kérdés

2013. okt. 18. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
sehol nem lehet venni, szunyog hálós madárkalitkában lehet tartani melynek az alja földel teli, és növény van benne, és a kifejlett példán jobb esetben 2 hétig él..
2013. okt. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
De hazai lepkeket tudsz egyszeruen es konnyen "tartani". Vegyel egy lepkehatarozot,ott lathatod hogy pl. melyik lepkenek melyik a hernyoja,es mit eszik. En altalaban kis rokalepkeket tartottam gyermekkoromban.Fekete hernyoi vannak,csalanon elnek es azt is eszik. Csinalsz drotbol egy keretet,arra rahuzol egy harisnyat es bedobalod a hernyokat,napi szinten raksz be friss csalant.Egy ido utan beguboznak majd lepke lesz beloluk es akkor elengeded oket.De nezz utana a torvenyeknek is mert pillanatnyilag a kis rokalepke vedett,eszmei erteke 10000ft es hat eleg draga mulatsag is lehet az ilyesmi-dehat en ezt gyerekkoromban nem tudtam...
2013. okt. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Tudsz venni. Többnyire az interneten, vagy különféle (rovar)börzéken. De nem egyszerű dolog a nevelésük, sem a tartásuk.

Először is, ha te akarod kinevelni petéből őket, pontosan kell ismerni a fajt (sőt, sokszor az alfajt is), és annak megfelelően folyamatosan gondoskodni a friss tápnövényről, ami egy trópusi fajnál nem mindig egyszerű.

Tartani vagy egy nagyobb röpdében érdemes, vagy úgynevezett inszektáriumban, aminek az alja és a teteje lehet akár fém, de inkább fa lapból, az oldalai pedig masszívabb, apró lyukú hálóból. Fontos, hogy szellőzzön, viszont a trópusiaknál a páratartalomra is figyelni kell, ha túl nedves a levegő, penész vagy gombák jelenhetnek meg, ha túl száraz, kiszáradnak a rovarok, stb.

Ahogy az előző is írja, maximum pár hétig élnek. Ez alatt viszont tökéletesen le tudják amortizálni a szárnyaikat, ha nem jó helyen vannak.


A hazai lepke-témára reagálva, én is tenyésztettem őket (illetőleg most is csinálnám, csak szüneteltetnem kell), de ott is nagyon oda kell figyelni. Honnan gyűjtöd be a petét/hernyót/bábot - védett területről nem szabad - , pontosan milyen fajt fogsz be (a fenti példa, a csalánon élő fekete hernyó egy gyors fejszámolásom után legalább 6 lepkefajra igaz, amiből 5 védett), sokszor kísérletezgetni kell, hogy milyen növényt fogadnak el (egyszer azért pusztult el a fele a hernyóimnak, mert a szakirodalomban említett növények közül egyiket sem ették meg, és amit végül igen, az még csak nem is volt rokona a leírtaknak), stb.

Kezdetnek javasolnám a füstös medvelepkét, vagy gyapjaslepkét, azok elég igénytelenek, könnyű őket kinevelni. Ha az megy, legalább 95%-os sikerrel, akkor folyamatosan elindulhatsz a "nehezebbek" felé. Trópusiakhoz bőven összetettebb felszerelés és nagyobb szaktudás kell.


(Ha kicsit zavaros a fogalmazásom, elnézést kérek, most keltem.. :D)

2013. okt. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!