Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A csótány beleragad a légyfogó...

A csótány beleragad a légyfogó szalagba ha a szalag közepére teszek neki mindenféle finomságot?

Figyelt kérdés
Mit tegyek hogy odamenjen, és beleragadjon? Mi a kedvencük? kolbász? kenyér? Azokat akarom megfogni amelyek bent garázdálkodnak nálam.

2013. nov. 8. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Juj csótány! TALÁN beleragad! TALÁN! De ne próbáld meg megölni, mert nehezebb mint Itachit! :D Olyan szívós mint állat! :D
2013. nov. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az imént csaptam agyon egyet. A ragacsos feromonosba tudom, hogy beleragad, de a légyfogó szalag sokkal olcsóbb, és azt is ki tudom egy papírlapra ragasztani ugyanúgy, illetve a szellőzőcsövet is körbe tudom ragasztani, mármint a belső oldalát, ha azon közelítene, megfogja a "ragacsfal".
2013. nov. 8. 22:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Csótányt nem célszerű csapdázni. Olyan gyorsan szaporodik, hogy egyszerűen nem gazadaságos. Szintetikus piretroidokkal védekezünk ellene: az útvonalát, réseket, fűtőcsövek áttöréseit stb szórjuk/permetezzük be vele. Ezek emlősökre teljesen veszélytelen érintő mérgek, ha csak rálép, fekszívódik belé, és hamarosan elpusztul.
2013. nov. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de honnan tudom hogy nálam hol közlekedhetnek? Lakásfelújítás van, előre szeretnék gondolkozni.
2013. nov. 26. 09:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Feltételezem, hogy panelban laksz, hiszen a csótány leginkább ott él meg. A csótánynak vannak jellegzetes útvonalai, búvóhelyei. Szereti a nedves, meleg és sötét helyeket. Ezek elsősorban a vizesblokkok közelében lelhetők fel. Konyhaszekrények, fűtéscsövek, ezek faláttörései, szaniterek hátlapjai, stb. Érdemes a fal és padló találkozásánál is körbepermetezni. Ha be tudsz szerezni Reslint, érdemes belekeverni a permetszerbe, mert ez kiűzi a rejtekhelyéről a csótányokat, és azonnal érintkeznek a méreggel. Sajnos hosszútávon még így is lehetetlen eredményt elérni, csak ha a ház minden lakójánál rendszeresen van irtva. Ellenkező esetben óhatatlanul visszafertőződik a te lakásod is.
2013. nov. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ja, igen.

Leszedtük a strangborítást, és tisztességesen megcsinálom azt is gipszkartonból a gyárilag begányolt pozdorja helyett.


Szerinted, ha a szellőcsövekbe, spájzszellőzőbe, konyhai szagelszívócsőbe beleintegrálok valami bazierős fényű LED-et ami állandóan világíthat de nem fogyaszt szinte semmit, az visszatartó erővel bírna rájuk, ha onnnan próbálkoznának? (fénykerülők...) Konyhai páraelszívó és a fürdőszobai páraelszívó meg a wc -ben is van. Minden más kezelhető, a konnektorok vezetékcsatornái is. Szúnyoghálón simán átmászik az apraja. Ezeket a csöveket csak be kell mindkét végükön szanitertömítőzni vezetékezés után (a földelést behúzom előbb)

2013. nov. 27. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!