Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » MI a fene ez, és miért zaklat...

MI a fene ez, és miért zaklat engem? XD

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon kihoztak a sodromból ezek a kis dögök, úgyhogy gondoltam megkérdezem az okosabbakat.


Szóval ami jellemző:


Főleg este jönnek elő amikor a gép előtt ülök, tapadnak a monitorra (átlag 4-5 repked itt folyamatosan). Raid nem segített, csak átmenetileg. Csapdára nem reagálnak (homemade 2 literes üvegbe édes cukros víz). A hétvégén a szekrények mögött találtan egy pár halott egyedet, ecetes-domestosos ízzel kisikáltam az ablakok kereteit, és a szekrény alatti részeket is, de mindhiába, újra itt vannak.


Iszonyatosan könnyen szét tudom kenni a monitoron, ezért is idegesítőek, mert folyamatosan tisztogatnom kell azt is, kis szárnyuk van, de a képen jól látni...


[link]


[link]


Mik ezek, mit csináljak ellenük? Köszi



2014. febr. 11. 23:49
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
Rendkívül nagy állatbarát lehetsz.
2014. febr. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%
Azért repkedned a monitorodra, mivel éjszaka nagy valószínűséggel az világít csak a szobában. Az éjszakai rovarok meg első sorban fényre mennek, mivel a fények alapján tájékozódnak. Az éjszakai rovarcsapdákba is azért van lámpa, hogy arra menjenek.
2014. febr. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1# Te mindig kis szúnyogot, legyet, és molylepkét feltételezem betakarsz, esti mesét mondasz nekik, és ápolgatod őket....ugyan már...

[link]


2# Köszi, ezt mind tudtam. Nem a kérdésre feleltél!

2014. febr. 12. 08:23
 4/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Ha van bármilyen cserepes növény a szobádban, tedd ki. Konkrétan én se tudom, mik ezek és honnan jönnek, de a legjobb tippem, hogy a virágföldben bábozódnak, legalábbis nálam mindig a téli időszakban jelennek meg, mikor bekerülnek a kinti cserepes gazok. Persze lehet csak véletlen egybeesés is, de egy próbát megér.
2014. febr. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem, ebben teljesen igazad van, a növényekre még én is gondoltam. Az a baj, ha kirakom őket akkor tuti megfagynak és ahhoz meg túl drágák voltak. Van valami szer, amit ha a földbe öntök, elpusztulnak?
2014. febr. 12. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!