Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Engem is zaklat az intrum-just...

Engem is zaklat az intrum-justtia, nem ajálott levélben telefonszámla miatt. Mivel nem fizettem átadják az ügyet a Hodosi Ügyvédi iroda felé, személyesen felkeresnek. Mire lehet számítani, Volt-e már valakinél személyesen a cég?

Figyelt kérdés

2013. júl. 5. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Az Intrum egy elég korrekt és rugalmas cég. Ha hozzájuk kerül a behajtás érdemes velük megállapodni, mert ha kiadják végrehajtó felé, akkor ott még ráterhelődik annak a díja is.
2013. júl. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hozzánk nem jött ki, párom ment hozzájuk. Tök normális volt a pasi, megegyeztek, kifizettük havi részletekben, azt viszlát.
2013. júl. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
10 éve küldözgetik a leveleket. Már rég elévült a tartozás. Úgy látszik ráérnek.
2013. júl. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jah azt nem írtam nekem is telefonos matáv tartozás miatt.
2013. júl. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

"10 éve küldözgetik a leveleket. Már rég elévült a tartozás. Úgy látszik ráérnek."


Az elévülés feltételeit azért nézd át újra, nehogy nagyon meglepődj. Mondjuk már így is meg fogsz szerintem...

2013. júl. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%

Nem lepődök meg! Elévült, voltunk ügyvédnél is vele!

Néha küldik, hogy írjam alá, hogy tartozok. Hülye lennék!!!

2013. júl. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amúgy 7 éve írtunk nekik, hogy küldjék a másolatát, hogy megvették a tartozást. Nem küldték!!!

Gondolod, ha tudnának v.mit tenni már nem tettek volna 10 év alatt???

Van vagyonom, fizetésem...

2013. júl. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Semmilyen szolgáltató vagy pénzintézeti cég nem adhatja át más személyes adatait, adatvédelmi törvény hatálya alá tartozik.

Bűncselekményt követ el, az a pénzintézet, vagy szolgáltató amely kiadja harmadik félnek az adatokat.


Követeléskezelő cégeknek sem lehet átadni adatokat.


Tessék megmondani a szolgáltatónak, hogy hajlandóak vagyunk részletekben kifizetni, de semmilyen jutalékot semmilyen díjakat nem fizetek ki olyan cégnek, amely jogellenesen kér pénzt a semmi munkáért.


Kicsit átvezetem nektek logikára is:


A tartozik B-nek, de B nem tud időben fizetni, ezért A átadja C-nek követeléskezelőnek, a tartozást (ez már bűncselekmény elkövetése, amit A B sérelmére követ el.)

C felszámol ilyen-olyan mondva csinált díjakat, meg különböző költségeket és B-re veri rá, végül B megunja (netán nyert a lottón) és kifizeti C-nek, C pedig A-nak adja oda a pénzt amivel B tartozott.


Ez jogellenes.


Tessék megmondani a Banknak, ha valami baja van valakinek vele, menjen bíróságra, és tessék megmondani akár telefonban, amennyiben átadja követeléskezelőnek a tartozásomat, abban a pillanatban rendőrségen teszek feljelentést a bank ellen és az ügyészségen is.

Továbbá ezt írásba is foglalom és megküldöm önöknek egy példányban és az ügyészségnek is.


Aztán kellemes hangvétellel elköszönni tessék.


Szép napot kívánok!


ui.: Telefonban ne egyezkedjetek bankkal, mond meg neki kerek perec, hogy küldjön levelet a lakás címemre, telefonon nem vagyok hajlandó semmit sem közölni, ugyanis bírósági tárgyaláson a felvétel nem minősül bizonyítéknak, (kivételt képez a megvesztegetés.)


Sok sikert, kívánok!


kezdő joghallgató!

2014. febr. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Újabb Intrum kapcsolattartói telefon, 2014 január 23-a után ez a második, amiben nem tudtuk meg a hölgytől, hogy kinek mivel tartozunk.!? Végül is ő hív, az ő számlája.

Telefonon keresztül nem akarok egy olyan céggel vagy képviselőjével tárgyalni, ahol nem tudom mi az ügy, írásos formában meg még nem találkoztunk, csak az én oldalamról, így zsákutca.

Elmentem az orosházi rendőrkapitányságra feljelentést tenni.Hátha lehet valamit tenni: reménytelen az ügy.!!!

Rendőrségi válasz: ne foglalkozzak vele, tiltassam le a számot (szolgáltató: egy számot nem lehet letiltatni, mert nem tudnak telefonszámot szűrni, csak bejövőket lehet, de akkor senki sem tud hívni!? Számot kiadni pedig csak rendőrségnek adhatnak ki, ha eljáráshoz van köze)

A rendőrségnek kompetenciája ilyen ügyben nincs, nem bűncselekmény, maximum, ha többszöri hívásnál ragaszkodom az igazamhoz, akkor írásban kérhetik az ügyben eljáró adósságbehajtó céget, hogy mondja már meg mit takar az a tizenkét számjegyű irat. (jelen esetemben nem derül ki világosan, hogy adósságbehajtó céggel van dolgom vagy inkább egy magánúton dolgozó kollégával?)

Egyéb megoldás: bíróság, ahol a cégnek kell igazolnia az igazát, s nem nekem.

Az sms, telefonhívások, bármilyen megkeresések csak akkor minősülnek zaklatásnak, ha az a mindennapi élet dolgait akadályozza.

Még egyszer kérlek benneteket, ha sms, levél, vagy telefonhívás megkeresést kaptok, s kiadott tartozásotok nincs, akkor ne válaszoljatok, ne foglalkozzatok vele.!!! Ne is gondoljatok rá!!!

Ha folyamatosan hívnak annyit kell mondani, hogy találkozunk a bíróságon! (ez rendőrségi tanács volt), egyébként meg el kell őket küldeni hidegebb éghajlatra!

Adósságbehajtás, adósságkezelés elfogadott és törvényes módja: előzetes tértivevényes postai levél (ügyvédi válasz).

2014. febr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pontosan, teljesen egyetértek a hozzászólásoddal!
2014. febr. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!