Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Házban találok 1 pókot. Ha...

Házban találok 1 pókot. Ha kiviszem télen -10 fok körüli kinti hőmérsékletbe, akkor meghal?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 20. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne vidd ki.
2014. ápr. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Több év alatt még egyik kérdésemre sem kaptam ennyire nem hasznosnak tűnő választ.

Nézzétek én értem, hogy szokatlan kérdés, pedig nagyon közel áll a mindennapokhoz. Sokan a pókokat a helyszínen kivégzik, a maradék pedig kiviszi, hogy majd ott ellesz. Pedig lehet az is ugyan olyan gyilkosság, nem tudom. De a pókok valahogy eltelelnek odaking, különben egy tél alatt kihalnának a pókok. Tehát érdekes kérdés.

2014. ápr. 20. 16:17
 3/5 anonim ***** válasza:
A rovarok,pókok védett helyekre bújnak el télen,nem a -10 fokos nyílt terepre.
2014. ápr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
89%

Szia.


Nos, az a helyzet, hogy a pókokban van érzékeny, és kevésbé érzékeny. Például ha egy kaszáspókot viszel ki, nos nem valószínű, hogy egy hét múlva még élni fog. A kisebb pókokat ha kiviszel a szabadba akkor tedd fák közelében a földre, vagy a dúsabb növényzetbe, ott kitudnak alakítani odúkat. S pár pók ( köztudott) hajlamos beásni magát a földbe, - s most nem a sivatagi fajtára gondolok - alkalmazkodnak, olyan módon, hogy az már néha félelmetes.

A nagyobb pókokkal is ezt szoktam csinálni, alapból védett helyre rakom.

Egy dolog a lényeg: A szándék. Próbálsz segíteni, ez soha se figyelmen kívül hagyható. Még ha netalántán meg is halna a pók, akkor az a körülményeknek köszönhető.

Tehát ezt tanácsolom, ha nincsenek a leírtakhoz megfelelő környezett, vagy sok a hó, nos olyan esetben próbálj kevésbé havas helyet találni, vagy készíts a póknak egy a hótól leporolt növényzetet.

2014. ápr. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
értem értem kösz. Nem sűrűn esik meg, de jó tudni.
2014. ápr. 26. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!