Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Sokan sz*rba sem veszik a...

MrShoe kérdése:

Sokan sz*rba sem veszik a rovarokat. Ez mért van?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 30. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
en szeretem a hangyakat
2014. ápr. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
miért??? isteníteni kéne?
2014. ápr. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
nekem ők a kedvenceim. imádom őket. én vagyok az a lány, aki kiteszi a lakásban talált pókot, bogarat, méhecskét a szabadba :)
2014. ápr. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Mert visszaélnek az ember türelmével. Engem például a szúnyogok sosem hagynak aludni, sírba visznek a zümmögésükkel. Hiába rakom ki a lábam a paplan alól, hogy egyenek, aztán kuss legyen, egyszerűen nem bírnak csendben maradni. Nem csoda, hogy elfogy a türelmem, megkeresem, és lecsapom.
2014. ápr. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Az ízeltlábúakkal többségében nincs bajom. A soklábúak, a rákok, és a rovarok még úgy-ahogy aranyosak is. Viszont arachnofóbiás vagyok, emiatt a pókokat(kivéve a mini pókokat, azok nem annyira észrevehetők) nem szívlelem. Az atkákat viszont bírom, nagyon aranyosak ^.^
2014. ápr. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Hidd el ők se sokat hederítenek ránk!
2014. ápr. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
51%
Egy millió petét raknak le. Ha egyet kinyírsz öt másodperc múlva úgy is lesz millió. Amúgy ők is leszarnak.
2014. máj. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Aki szarba se veszi őket az hülye. Nem veszi észre, hogy életünk minden területén olyan erős hatást gyakorolnak ránk, hogy minden tevékenységünket megszabja valamilyen szinten a rovarokhoz fűződő viszonyunk.

Az élelmiszer termeléstől az iparon keresztül minden jellegű szolgáltatásig mindenhol elsődleges problémát tudnak jelenteni és miden és a rovarok egy-egy technológia alapját is jelenthetik.

Vegyük egy kenyér elkészítését. A szántóföldön a búzát több száz rovarfaj ellen kell megvédenünk, amik előszeretettel elfogyasztanák helyettünk, valamint a vírusfertőzések többségéről is ők tehetnek.

Ha megvédtük a búzát és sikerült betakarítani jön a tárolás. Gabonazsizsik, lisztbogarak, aszalványmoly, stb... Ha sikerül eljuttatni a malomba, az őrlés után a lisztet hasonlóan sokan igyekeznek majd károsítani, ezzel már otthon is találkozhatunk molylárvák formájában.

elfogyott az időm, nem tudom továbbvinni a gondolatmenetet, de talán érthető a nagyságrend, amennyire nem szabad őket "szarba se venni".

A mezőgazdaságban persze hangsúlyosabb a rovarok szerepe, mint máshol, de sehol nem elhanyagolható.


Persze nem szeretni kell őket, csak tudomásul venni, hogy a Földön jelenleg nem az emberek korát éljük, hanem a rovarok korát!

2014. máj. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!