Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Argentin dog kiskutyámon...

Argentin dog kiskutyámon (hónapos) egyre több fekete folt jelenik meg. Miért?

Figyelt kérdés

Az apján van 1-2 fekete folt a farka tájékán, gondoltunk rá, hogy az egyetlen fekete pöttyöt a fülén tőle örökölte. Most viszont egyre több foltot találok rajta, csak a bőre feketedik, a szőre továbbra is csak azon a pöttyön fekete.

Mitől van ez? Lesz még több is rajta? Vagy ezek eddig is ott voltak, csak nem vettük észre? Majdnem 2 hónapja van velünk, ezalatt kétszer fürdettük meg (csak mert nagyon muszáj volt), és fürdetés után vettük észre a foltokat.

Olyan van hogy folt nélkül születnek és később tele lesznek foltokkal?



2014. máj. 5. 09:43
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja bocs, lemaradt az hogy 3,5 hónapos. Telefonról írok, nem vettem észre...
2014. máj. 5. 09:46
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztő mit mond?
2014. máj. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Szóval te vettél egy fajtatisztának mondott kutyát úgy, hogy nem is ismered a fajtastandardot???


"Szőrzet: Rövid, kemény és fényes. Tiszta fehér, minden folt, legyen az bármilyen színű, atavizmusként (visszaütés az ősökre) tenyésztésből kizáró ok, ha a fülek mögött a nyakon vagy a test többi részén található. A szórványosan fellépő pigmentfoltok a bőrön kellemetlenek, de nem tenyésztésből kizáró ok."


Tehát vagy nem argentin dogot vettél (hanem annak keverékét), vagy olyan szaporítótól vetted, akit nem érdekel, hogy tenyésztésből kizáró hibái vannak a kutyájának. Ez legyen a legkisebb baj a kölyökkel, de sajnos számíthatsz egyéb kellemetlenségekre is!

2014. máj. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mivel az apja vagy keverék, vagy komoly színhibás, azt nem tudjuk megmondani, mi lesz a végeredmény, de attól van, hogy nem megfelelő minőségű a szülő.
2014. máj. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ismerem a fajta standardot, de egy icipici pötty még megengedett, a legmenőbb kennelekben is előfordul. Az viszont nem rossz ötlet hogy megkérdezem a tenyésztőt, de értelmes választ tőletek még nem kaptam.
2014. máj. 5. 10:08
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Valószínűleg nem is fogsz, mivel egyikünk sem tenyésztő, nem ismerjük ennyire behatóan a fajtát.
2014. máj. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
"Az apján van 1-2 fekete folt a farka tájékán" - tehát tudtad, hogy tenyésztésből kizáró hibával rendelkező szülőtől származó kölyköt veszel. Akkor viszont nem értem, mire számítottál.
2014. máj. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha ismernéd a standardot, akkor nem írnál olyat, hogy ez megengedett. Mondjuk be is linkeltem a standard ide vonatkozó részét, tehát főleg nem értem a mentegetőzésedet. Amúgy nekünk aztán tényleg mindegy, hogy a te kutyád milyen.
2014. máj. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémen később jelentek meg. Nincs sok fekete foltja, de idővel egyre többre lettem figyelmes. Mielőtt valaki letámadna, tk-s, tenyésztőtől vásárolt, de tenyésztésből kizárt, mert van egy 5 cm-s folt a hátán. Tehát hobbikutyának vettem.
2014. máj. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Quadral ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy a bőre lesz pigmentfoltos vagy a szőr is. Láttam én már tenyésztőnél olyan egyedet, ami már számomra zavaróan tele volt ilyen fekete foltokkal a kutya bőre, mégsem zárták ki tenyésztésből.

Ne aggódj, ahogy idősödnek egyre több jelenik meg rajtuk, ezzel sajnos nem tudsz mit csinálni.

Nekünk a pofáján van egy erős fekete volt, ami még 1 éves korában csak kicsi pötty volt, most meg közel 3 évesen összenőtt egy másikkal.

2014. máj. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!