Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan irtsam ki a lepkeszúnyo...

Hogyan irtsam ki a lepkeszúnyogokat?

Figyelt kérdés
Tavaly novemberben költöztünk albérletbe, akkor csak néhánnyal találkoztam. Viszont április óta tele van velük a konyha. Megőrülök tőlük!!!! Haza jövök, mást nem csinálok csak csapkodom őket órák hosszát... Főleg az ablak párkányban vannak. Belerepülnek a tányérokról lefolyó vízbe aztán beledöglenek, undorító... Este kitörlöm az ablakpárkányt, reggel elmegyek dolgozni és mire hazajövök tele van velük újra. Egyszer meg is csíptek, be volt dagadva az arcom 1 hétig meg a kezem is. Próbálkoztam már almaecettel, sima vízzel, rovarirtóval, de semmi nem jött be... Segítsetek!!! :(

2014. máj. 17. 11:32
 1/5 A kérdező kommentje:
és a legjobbat kihagytam... ha lecsapom őket fekete foltokat hagynak a falon...
2014. máj. 17. 11:33
 2/5 anonim ***** válasza:
ajjaj ha megcsíptek az nagyon nem jelent jót!
2014. máj. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

amúgy vizes helyeken tenyésznek (akvárium,virágcserepek alatti víz, esetleg nedves virágföld de főleg a lefolyókban élnek, valami erős vegyszert önts le minden lefolyótokba

pl sósav,vízkőoldó vagy valami más ami nagyonnagyon erős

amugy ham megcsíptek akkor elkaphattál egy veszélyes fertőzést ide leírom amit találtam egy odalon

2014. máj. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A protozoon parazita az embert is megtámadja, és súlyos megbetegedését okozhatja. A betegség jelentőségét bizonyítja a nagyfokú elterjedtsége is. A WHO jelentése szerint világszerte 88 országban mintegy 350 millió ember veszélyeztetett és 12 millió ember betegedett meg. Évente kb. 2 millió új esetet regisztrálnak. Spanyolországban évente 100-200 újabb megbetegedés fordul elő.

A lokalizáció szerint megkülönböztetünk viscerális, bőr- és nyálkahártya típusú kórformát.

1. A viscerális típusú kórforma során az egysejtű kórokozó a véráramba jutva a reticulo-endotheliális rendszerben telepszik meg, és 10 naptól 9 évig terjedhető lappangási idő után súlyos betegséget okoz, mely ha nem kerül időben gyógykezelésre, akár 90%-os elhalálozással is járhat.

Tünetei: Láz, hidegrázás, hányás, erős izzadás, lép- és májduzzanat, szájgyulladás, hasmenés, a haj és a körmök elváltozásai és lesoványodás.

2. A bőr típusú leishmaniosis esetén főleg a fedetlen testrészeken (arc, kéz, láb) először viszkető vörös papula (=göböcske), majd piros udvarral körülvett csomó képződik, amely rendszerint a közepén kifekélyesedik, és pörkkel fedett. Hónapok, évek múltán heggel gyógyul.

A bőr-nyálkahártya infekció során a bőrön papula, csomó, majd fekélyképződés után a folyamat ráterjed a légúti- és szájnyálkahártyára, ahol fekélyesedést, polipus (=nyálkahártyából kiinduló nyeles daganat) képződést és torzító hegedést idéz elő.

A bőrtípusú leishmaniosisból való felépülés után göbök és fekélyek jelenhetnek meg az orron, a szájon, a gégén és legvégül eltorzíthatják az egész arcot.

2014. máj. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ami nekem bevált: Az összes lefolyóba, túlfolyóba szódabikarbóna + 20%-os ecet. Ha kipezsegte magát, akkor forralt víz. A legnagyobb baj, hogy hiába irtod ki otthon. Ha téged szeretnek, akkor máshol is meg fognak találni és szépen hazakísérnek. Én például a munkahelyemről vitttem haza, amíg ott is ki nem irtottam a fészket. Két fajtájával is találkoztam: az egyik molylepkére hasonlít, kicsit nagyobb, a másik pedig muslincaméretű. Mind a kettő jellegzetesen idiótán repül. Pár kört körbe körbe, majd leszáll. Pár másodperc után újra elindul, egyre közelebb a zsákmányhoz (hozzád). Hangtalanul repülnek, úgy csípnek meg, hogy észre sem veszed. Lecsapás után fekete porszerű foltot hagynak. Nálam egyébként főleg emésztőrendszeri problémákat okoztak, valószínűleg valami protozoonnak köszönhetően. Az orvosok persze semmit nem találtak, pedig végigjártam mindent (Tükrözés alul-felül, ultrahang, teljes vérkép, ételallergiavizsgálatok). Emellett még állandó fáradtság, memóriazavar, dekoncentráltság, és persze folyamatos nátha a legyengült immunrendszernek köszönhetően. Egyetlen egy dolog segített ezen: borsmentaolaj kapszula.
2017. dec. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!