Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Méhcsalád önellátó hazi...

Méhcsalád önellátó hazi biogazdalkodasba hobbi szinten? Tehat csak nekunk kene mez. Mennyi torodest igenyelnek?

Figyelt kérdés
2014. jún. 8. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:
A méhészkedés régebben sem volt idegen egy családi gazdálkodásban, csak azt hiszem, hogy ezt nemigen lehet kizárólag saját ellátás szintjére redukálva fenntartani. Ugyanis a szükséges felszerelés (kaptárak, gyógyszerek, mézpergető stb.) olyan beruházást és helyigényt jelentenek, ami csak egy nagyobb termelési volumen mellett éri meg a belefeccölt munkát.
2014. jún. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1 családra gondoltam először, bár úgy tudom gyorsan szaporodnak. Pergetőt tudok barkácsolni, az a legkevesebb. Ha elég mézet hagyok a kaptarban etetes sem kell, nem? A gyogyszerek meg.... Kelleni fog?


Alap szinten ugy alltam hozza, hogy elhelyezek egy csaladot a kert vegeben es oket tartom.

2014. jún. 8. 11:12
 3/4 anonim ***** válasza:
A szomszédok nem biztos h preferálják.. tapasztaltabb méhészt vagy méhész fórumot keress fel azért :)
2014. jún. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szabóméhészet ***** válasza:

Remélem már felkerestél egy méhészt és már megtudtad hogy még 1 családdal is bőven van teendő egy évben.

A kérdésed feltevésekor még a tipikus laikus szemlélet látszik hogy a méhésznek semmi dolga nincs a méhek csak gyűjtik a mézet.

Költségileg 1méhcsalád 1évre veri a 10ezer forintot,akkor is ha el sincs mozditva a kertből.Magyarul 1méhcsalád irtó drágán termeli meg az éves mézszükségletet :)


Remélem pergetőt is sikerült már közelről látni,mert csak pislogtam az "nem gond,barkácsolok egyet" kijelentésen :))))

Saválló hegesztéstechnika,elektronikai ismeretek,felszerelés kell egy pörgető legyártásához,amely 100ezer-500ezer forint árkategória,nem véletlen vannak Magyarországon és a világon is méhészeti gépek gyártására szakosodott cégek(Dávid Lajos cége,Königin-Trade Kft,osztrák Graze cég,olasz Lega,a francia Thomas,a legnagyobb amerikai Dadant és fia és nem sorolom tovább)

2015. máj. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!