Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a reális ára egy belovagolt...

Mi a reális ára egy belovagolt hobbi lónak?

Figyelt kérdés
Réges régi vágyam,hogy egyszer saját lovam lehessen. Évekig lovagolni is eljártam,az utóbbi időben viszont erre már-felnőttként-kevésbé van lehetőségem. Gondolkodom rajta,hogy pár éven belül belefogok egy istálló építésébe s ha minden adott lesz,egy lovacska tartásába is. Persze a hirdetéseket már most nézegetem (ki bírná megállni?:)),minden vágyam ugyanis egy deres herélt. Igazából azon kívül,hogy egy egészséges,aránylag magas,szép,hobbi szintű lovaglásra alkalmas,belovagolt pacim legyen,többre nem vágyok. Nem szeretnék versenylovat,ill.nagyon drága pacit sem (nem azért,mert ezen spórolnék,de tényleg nem látom értelmét,akkor azt a plusz pénzt már inkább rá költeném,hogy minél több mindent megadhassak neki). Néha meglepően alacsony áron (százezer forint és környéke) látok a fenti kritériumoknak megfelelő eladó lovat; ezért fordulok most hozzátok,tapasztaltabb lovasokhoz,mi lehet az az árkategória,ahol már rendes,valóban egészséges felnőtt lovat tudok venni és mi az,ami mindenképp felejtős. Addigra valószínűleg még jobban kiművelem magam,már ami a lovakat illeti,de semmi esetre sem szeretném,ha átvernének. A rendes válaszokat előre is nagyon köszönöm!
2014. máj. 4. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
350.000-végtelenségig átlagosan. Fajtától, képzéstől is nagyban függ. Vannak olcsóbb lovak is, ha kifogsz egy jót:)
2014. máj. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

100 ezerért nem láthattál olyan lovat, amit megvennél, hidd el. Kb. 200.000 az alsó határ, az alatt már csak az van, amit vágólónak sem vennnek meg, viszont tény, hogy 300-350 ezres kategóriában már nagyobb a választék olyan lóból, amilyet szeretnél. Sokat meg kell nézni, ki kell próbálni, nem belecsábulni egy rizikós vásárlásba két szép szem kedvéért, elegendő időt hagyni a kiválasztásra és fogsz találni olyan lovat, ami neked abszolút megfelel.

Ha úgy érzed, a 100 ezres lovak jók lennének neked, feltétlenül tervezz be valakit magad mellé, aki segít majd a kiválasztásban.


Csak egy megjegyzés: a ló társas állat, nem érzi jól magát egyedül. Ha otthon tartanád, tervezz mellé legalább egy kis pónit, vagy ismerős lovával tartsd együtt pl.

2014. máj. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy mindenki más okból adja el a lovát és nem mindig a reális árat kérik érte... elég sok lóeladást és vételt néztem már végig és volt, aki 100.000-ért adta el az egyébként almásderes 9 éves heréltjét, ami ugyan igencsak menős ló volt, de teljesen jóindulatú, jól belovagolt, de sürgős volt neki nagyon (külföldre költözés) és valaki ennyiért átvette tovább eladásra. De láttam már olyat is, hogy nagyon szép (színű...) nyers, sütetlen lovat vett valaki 600.000-ért, amiről 1 év múlva kiderült, hogy születési rendellenessége miatt nem lovagolható a továbbiakban...


az árat nagyban meghatározza, hogy:

- mennyire van belovagolva a ló

- milyen a természete (pl. felfelé húzza az árat, ha nagyon nyugodt, kisgyerekeket is rá lehet bízni, de nem mindenkinek fontos szempont ez)

- hol található (az ország keleti felén olcsóbbak a lovak, mert kisebb a kereslet, mint Bp környékén, vagy a nyugati végén)

- milyen a ló külleme (lehet, hogy neked nem attól szép egy ló, mint másnak, téged nem zavar, ha csapott a fara, kicsit franciás, vagy baltavágás van a nyakában)

- mennyi idős (10 év fölött rohamosan esik az áruk, pedig egy 12-14 éves ló még teljesen jó választás lehet

- milyen kondiban van (lehet teljesen egészséges, de ha sovány nem kérhetnek el érte annyit)

- milyen a származása (már ha van neki)

stb.


mindenesetre én azt mondom 170.000 - 350.000 között reális egy származás nélküli alap szinten képzett deres herélt ára a fent felsorolt kritériumoktól függően.

2014. máj. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Húha,nagyon köszönöm a tartalmas válaszokat,sokat segítettetek,ment a + mindenkinek :) Sokat gondoltam már arra is,amit a kedves 2.válaszoló írt,hogy bizony,társas állat s legjobban másik lóval,pónival,esetleg kecskével stb együtt tartva érzi jól magát,így arról mindenképp gondoskodni fogok. Ami az árat illeti,igazából 100.000 körül én sem tudok elképzelni igazán jó pacit,kivéve akkor,ha tényleg pl sürgősen akarnak megválni tőle. A 300-350 tűnik igazán reálisnak,de persze ha oda kerül a sor,mindenképp megnézek majd többet is,ill. ha lehet,azért viszek magammal még egy,,jó szemet".:)
2014. máj. 5. 01:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért érdemes körülnézni a Kincsem parkban,mert egy nyugisabb ügetőböl/telivérből is lehet nagyon korrekt hobby paci(nekem is egy ügetőm van).Van igazolt származásuk és akár 100-200ezerért is ki lehet nagyon jót fogni,aminek nincs baja,csak nem elég gyors.
2014. máj. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát igen, annyiból előnyös az ügető meg a telivér, hogy legalább biztosan olyan idősek és a múltjukról is ki lehet deríteni ezt-azt a beszédes istállószemélyzettől, meg az internetről. Ha 3-350-et rá tud szánni a vételárra, akkor viszont nincs rákényszerülve, hogy versenylovat vegyen, de ha spórolni szeretne, érdemes a KP-ba vagy Alagra is kimenni körülnézni, de csak nagyon körültekintően és csak akkor, ha többet tud, mint egy kezdő és meg tudja tanítani a lovat legalább az alap dolgokra, magyarán át tudja lovagolni. Nekem telivérem van, három hónap alatt jutottunk el oda, hogy néha keresi a zablát és támaszkodik, meg kezdi érteni az oldalra léptető csizmát, valamint nem áll meg, ha leülök. :) Szóval van velük munka, de aki élvezi, az nyugodtan válasszon pályáról.
2014. máj. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok...Igen ez így igaz,az Ügető meg majdnem egy éves meló mire "ló" lesz belőle.Én viszont modjuk rengeteget tanultam a dologból.
2014. máj. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!