Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hová tűntek a - májusi -...

Hová tűntek a - májusi - cserebogarak?

Figyelt kérdés
Nekem csak most tűnt fel, hogy egy-néhány éve mintha kevesebben vagy inkább egyáltalán nem lennének cserebogarak, amiktől kis srác korunkban lépni sem lehetett.

2014. jún. 9. 23:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Megvannak most is, legfeljebb a sok vegyszertől többen pusztulnak, meg hát ugye rajzás csak 3-4 évente van.
2014. jún. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Tavaly rengeteget láttam Pesten is, Balatonnál is. Idén májusban egyáltalán nem találkoztam velük. Viszont a múlt héten kettő is bejött a szobába, pedig már június van és elég meleg volt a tél és tavasz is!
2014. jún. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Erre én is felfigyeltem már,de júniusi cserebogarak(kisebbek a májusinál és inkább sárgásak) most is elég sokan vannak,tehát nem hiszem,hogy vegyszerezés miatt lenne ez. Talán a vakondok és a varangyok szaporodtak el és zabálják meg a májusi cserebogár pajorjait(a júniusi cserebogárét azért nem mert az csak 2 évig lárva, nem 3 évig, így kevesebb ideig szelektálják a ragadozók). De ez csak az én tippem :D
2014. jún. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi


Mi mindent meg nem tud az ember.


Én sem láttam már vagy két-három éve.

Ha jól emlékszem.

2014. jún. 10. 21:14
 5/6 anonim ***** válasza:
én eddig minden évben láttam kivéve most
2014. aug. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én az idén biztos, hogy nem láttam egyet sem, és az elmúlt egy két évből sem emlékszem, hogy láttam volna.
2014. aug. 26. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!