Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2.5 éves kislányomnak szeretné...

2.5 éves kislányomnak szeretnénk cicát. Nősteny vagy kandur cica az ajánlottabb? A májusi születésű cica már idősnek számít, mennyi időset keressünk Neki? Inkább 6-8 hét körülit?

Figyelt kérdés
Menhelyen lenne 20 hó körüli cica, ivartalanítva, oltásokkal.

2013. okt. 11. 17:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Benti cica lenne? Szerintem a kandúrok bújósabbak, legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Persze a menhelyi is tökéletes lenne, hamar megszokja új helyét és az ivartalanítás is meg lenne oldva. Ha kiscicát szeretnétek akkor inkább 10-12 hetes korút válasszatok.
2013. okt. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egy cicának 12 hétig kell z anyukája mellett maradnia, hogy ,,lelkileg" is egészséges legyen. Szóval majd egy ilyesmi korú cicát válasszatok, ha kicsit szeretnétek, mert így hamar meg fog szokni titeket.
2013. okt. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
2.5 fél éves mellé én azt mondanám, hogy egy jó menhelyről hozzatok ki egy felnőtt macskát, akit már megismertek a gondozói, vagy aki élt családban ideiglenes befogadónál és látták már ilyen vagy hasonló helyzetben, kiismerték hogy milyen családba való. Akár kicsit idősebbet is. Egy nyugodt, türelmes macskára van szükségetek, aki jól kijön a gyerekekkel. Egy kismacska egy kisördög, harap, karmol játékból, vagy ha meghúzzák, olyat csinálnak, ami nem tetszik, az még nem tanult "illemet" meg lehet nem is lesz olyan személyiség. Szerintem nem az való egy 2.5 fél éves mellé. Persze, nem azt mondom, hogy lehetetlen, meg katasztrófa, de én úgy gondolom, ha választani lehet, akkor inkább egy nyugodt, megfontolt és gyermek mellé is ajánlott cicát válasszatok egy ismeretlen kisördög helyett. Jobb lenne.
2013. okt. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja a neme az mindegy. 6 macskánk van, van fiúból is, lányból is bújós is meg nem bújós is.Személyiségtől függ. Az összes közül amúgy az egyik lány a legbújósabb, néha már bosszantó, annyira nyomul... Egyébként mind ivartalanítottak.
2013. okt. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Egyetértek a harmadik válaszolóval.

Egy ekkorka lányka mellé egy tapasztalt, nyaggatható és rém türelmes, idősebb macskusz való, aki még akkor sem reagál, ha a kislány pl. meggyűrködi a fülét. :) Egy családban, gyerekek között nevelkedett, 3-4 éves macsek tökéletes lenne, vagy még idősebb.

Egy kölyökmacska nagyon hirtelen természetű, kapkod, csócsál, hiszen még nem tanulta meg, hogy a "gazdinak fáj, ha körömágyon harapom".

2013. okt. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, megfontolandókat írtatok. Kaparófát pl.vegyek rögtön? Még mielőtt hazahozom?
2013. okt. 11. 19:51
 7/13 anonim ***** válasza:
Vehetsz nyugodtan. :) Az nem kér enni. :)
2013. okt. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%
Én inkább idősebb kifejlett macskát ajánlok.2.5 éves gyerek még elég tapasztalatlanul durván tud játszani,bánni a macskával és egy kiscicával könnyen előfordul hogy úgy megszorítja,megnyomja hordozgatja hogy akaratlanul is súlyos bajt okoz a kiscicának.Egy kifejlettebb cica jobban bírja a gyűrődést a kisgyerek mellett és egy karmolással megtanítja a gyereket "szépen" játszani.
2013. okt. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
A kaparófa jó de készülj fel hogy minden bútoron lesz karomnyom.És ha csak benti cica lesz akkor az alom állandó helye legyen meg a szőnyegek védelmében.
2013. okt. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%
8 hetes alatti korút semmi esetre se!!!! Azokkal még sok gond adódhat.
2013. okt. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!