Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Elobb lattam a kertben egy...

Elobb lattam a kertben egy bogarat/rovart, amit eddig meg soha. Erdekelne, hogy mi lehetett. A helyszin Del-Pest, kertvaros. Van otletetek?

Figyelt kérdés

Amikor meglattam, messzirol azt hittem, hogy szender. Amikor kozelebb jott, es eleg kozel le is szallt mellettem, lattam, hogy valami egeszen mas. Vastagsagra kb olyan, mint a szender, de dupla szarnya van, atlatszo, mint a szitakotonek. Leginkabb orias szitakotore hasonlitott. Sajnos nem tudtam lefenykepezni, elrepult, majd par pillanat mulva uldozobe vette elobb egy vereb, majd egy rigo is, es vegul a vereb kapta el.

(Angol billentyuzetem van, azert nincsenek ekezeteim, bocsanat erte.)


2014. jún. 11. 18:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

így nézett ki? mert akkor dongó

[link]

2014. jún. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Milyen színű volt és mekkora ? Mert a szitakötő az nagyon vékony a szender meg vastagabb ugyhogy nem értem, hogy jött ki így a hasonlóság. Talán egy b*szott nagy kabóca vagy egy bögöly lehetett. Próbáld meg kicsit részletesebben leírni.
2014. jún. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
barnas szinu volt es kb kisujjnyi vastag, nagyjabol 2-3 cm hosszu. azert emlitettem a szitakotot, mert a vastagsagat leszamitva, engem arra emlekeztetett a hosszu atlatszo szarnyaival. szoval vastagsagra volt szender, a szarnya(i) meg szitakotos, legalabb 3 cm hosszu. ezert hoztam a kettot osszefuggesbe, amugy tudom, hogy semmi kozuk egymashoz :)
2014. jún. 11. 19:14
 4/11 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Dongószender vagy pöszörszender is lehetett akár.
2014. jún. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
egyik se. ugyanolyan szarnyai voltak, mint a szitakotonek! 2-2 mindket oldalon, atlatszo, hosszukas
2014. jún. 11. 19:45
 6/11 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Valamilyen szitkár esetleg?
2014. jún. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem. felek, ez mar sose fog kiderulni. tulajdonkeppen minel tobbet gondolkozom, meg nezem a kepeket (leginkabb a kozonseges acsahoz tudnam hasonlitani, itt egy kep is rola: [link] de szerintem joval "vaskosabb" volt
2014. jún. 11. 20:02
 8/11 anonim ***** válasza:
Ilyesmit én is láttam, de annak zöldes áttetsző szárnyai voltak. Nem szitakötő volt, a törzse sokkal vastagabb, és rövidebb volt, sötét, talán fekete lehetett.
2014. jún. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

jah hogy ennyire hasonlit a szitakököre.. én azt hittem csak a szárnya volt olyan..


ez esetleg?

[link]

2014. jún. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
neztem ezt is, de ez is sokkal vekonyabb annal amit lattam
2014. jún. 12. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!