Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Olyan emberek válaszát várom,...

Olyan emberek válaszát várom, akik már sikeresen leküzdötték pók fóbiájukat. Hogyan csináltátok? Mennyi időbe tellett?

Figyelt kérdés
Csak az olyan emberek válaszát várom akik már leküzdötték ezt a fóbiát, de korábban ők is ebben szenvedtek, mert ezt csak ők értik meg igazán.Az "Én nagyobb vagyok nála, és hogy nem tud bántani" válaszokból nem kérek, mert ez nem erről szól. Tudom hogy nem tud bántani, nem azért félek tőle, hanem ha meglátom elfog a rettegés a puszta látványuktól. Mióta élek emiatt szenvedek, és nem bírok már így élni.Életveszélyes helyzetbe is kerültem már emiatt, mikor az autóba láttam egyet, és ez már így nem mehet tovább, de nem tudom mit tegyek, mert nagyon szélsőségesen rettegek.(még ha képen látok akkor is)

2014. jún. 17. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez érdekes kérdés, kíváncsi vagyok a válaszokra. Nekem is fóbiám van.

A nagyon piciktől is félsz? Nálam az olyanok még elfogadhatók amik lábbal együtt nem nagyobbak a kisujjam körménél... Képen ha rohadtnagy szőröset látok, a papírt se merem megérinteni o.O

2014. jún. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem fog csak úgy elmúlni, szembe kell nézned vele, keress egy pókot, fogd meg, had másszon a kezedre, és akkor jösz majd rá h mennyire ártalmatlan... hányszor csípett már meg pók? És szúnyog? Darázs?.. többszáz más rovar van ami megcsíphet, megfertőzhet. Pl a kullancs sokféle betegséget terjeszt..


Magyarországon meg amúgy sem él mérges pók, tehát ha meg is csípne/harapna akkor se lenne semmi bajod max fájna egy kicsit.



Én pl a gilisztákat, hernyókat nem bírom, szóval valamennyire értem mire gondolsz, bár nekem csak a megfogásukkal van a gondom, vagy ha rámmásznak, hozzámérnek. De csak egyszerűen azért mert gusztustalan nyálkás állatok.

2014. jún. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon szélsőséges, akkor pszichológus, pszichiáter. Nem érdemes saját szakállra kísérletezni, jobb szakember felügyelete mellett. Valóban sokkterápiával szokták ezt gyógyítani, de ha jöb egy komolyabb pánikroham, és nincs senki, aki megfelelően segítsen, akkor pont az ellenkezőjét éred el.
2014. jún. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehetséges hogy az emberek azért félnek a pókoktól mert : Vagy a csáprágóktól, vagy a nagy szemeitől , esetleg a lábuktól, egyszerűen le lehet küzdeni 1-2 perc alatt vagy több, :: Megfogod a pókot pl 1 bottal belerakod 1 befőttes üvegbe , lezárod kiviszed a nagyítót és megnézed. Én így küzdöttem le azóta imádom a pókokat cukik
2014. jún. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudjátok mire vettem rá magam? Tegnap vettem egy madárpókot, de ilyen szép színeset hogy megtudjam szeretni. De már most másképp állok a pók témához, hogy 2. napja van nálam :) És ha őt megszeretem, akkor remélem a többitől se fogok félni
2014. jún. 23. 16:41
 6/7 anonim ***** válasza:
A madárpókok csúnya szőrösek. Nem? Tán még az a kék elmegy, de olyat még nem láttam élőben. Milyen színűt vettél?
2014. jún. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

[link]


Avicularia versicolor, ő is színes. Sőt ő kifejezetten szép.:) Érdekes mert azóta sokat foglalkozok a pókokkal, és most már nem olyan borzalmas kimondani hogy "pók"...Régen még a szótól is kirázott a hideg. Meg azóta ha látok egyet, az enyémre gondolok és megnyugtat. Mert van mindenféle állatom, és nagyon tudok hozzájuk kötődni, és most a pókomat is kezdem megszeretni.Eddig úgy tűnik használ, remélem segít teljesen elfelejteni ezt a hülye fóbiát végleg!!! :)

2014. jún. 30. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!