Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen helyzetben mit csináltat...

Ilyen helyzetben mit csináltatok volna?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk a kutyákkal sétálni egy olyan környéken, ahol van tó, erdő, minden ami jó.

éppen a behívást tanuljuk, a kutya nem tökéletes, de már egészen jól megy, amikor nem volt túl sok zavaró tényező, csak a pecások, el is engedtem. Tényleg minden tök szépen ment, egészen addig, amíg meg nem jelent 3 nő, 3 padlócirkálóval. Nem vittem sem fojtót sem pedig rendes pórázt, csak az 5 méteres cérnapóráz volt nálunk. A kutyám 5 hónapos koráig gyakorlatilag nem volt kapcsolatban emberekkel csak kutyákkal, így bármilyen helyzetben jól kijön minden mérettel és fajtával.

Jöttek velünk szembe, póráz nélkül, beszélgettek, oda sem figyeltek a kutyákra. Volt náluk egy tacsi, aki morogva meg ugatva neki szaladt az én kutyámnak. Egy dobermannról beszélünk, tehát nem hatott meg túlzottan a történet egészen addig,míg az enyém ki nem rántotta a fejét a laza pórázból. ment a szembeállás, a tacsi meg elkezdett rohanni vissza a gazdáihoz nyüszítve. Konkrétan mivel annyira még nem megy a behívás, cseszhettem, az enyém kb másfél métereseket szökdécselve tök ártatlanul körbeugrálta a másik kutyát, majd beleszagolt a fenekébe. Erre a tacsi olyan hisztit csapott, mintha kb. megette volna az enyém, erre pedig a gazdi reakciója az volt, hogy akkorát vert rá a kutyámra egy cipővel, hogy rendesen dübbent.

Persze fura, hogy egy 9hónapos kutyán látszik hogy kölyök, a kölykök meg eleve nem akarnak megenni senkit, meg pórázas kutyához nem engedünk oda másikat, meg megkérdezzük minimum hogy akarna-e barátkozni vagy lehet-e vagy valami.

Tudom, én hibás vagyok abban, hogy nem fojtottam fel és nem tiltottam a saját kutyámat időben, sőt, igazából mivel a lábam mögött volt a póráz még jó hanyatt is vágódtam...uh hirteen abszolút nem tudtam volna a kutya után kapni, ez az én hibám, ezt elismerem, ez tény.

Ennek ellenére ki az a retardált, aki amikor a saját kutyája bunkó a másikat veri le egy cipővel???

Vagy ez csak nekem furcsa?

Kicsivel arrébb találkoztunk egy másik tacsival meg egy németjucival, velünk tök jót pancsolt a dobim, pedig a szitu ugyan az volt, csak most az enyém is el volt engedve. Összeszaladtak, ment a szaglászás, a forgás aztán szépen elugráltak meg kergetőztek, labdáztak.

Majdnem ledugtam amúgy a nő torkán a nyomorult edzőcipőjét a kutyájával együtt...



2014. máj. 25. 13:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

A padlócirkálósoktól ne várj túl sok mindent! Fel sem fogja, hogy az ő kutyája provokálja a másikat. Ez az egyik.


A másik dolog, hogy hasonló helyzetben szerintem mindenki a saját kutyáját védené, persze az értelmesebbek látják, hogy a másik kutya nem ölni akar, csupán játszani.


Az biztos, hogy én jól kiosztottam volna, függetlenül attól, hogy az én kutyám szaladt oda... De ha olyan kedvemben vagyok, lehet rá is verek egyet a drága gazdira.

2014. máj. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
A padlócirkálós gazda nem biztos, hogy ismeri annyira a kutyák jelzéseit, hogy felfogta volna, a tied csak játszik. Sétálni pedig egy félig nevelt kutyával ajánlatos megfelelő felszereléssel vinni.
2014. máj. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Már komolyan, annyi ilyen helyzettel találkoztam, hogy a gonosz csúnya nagykutyák, akik nyilván máshogy játszanak mint a kicsik, mindig ők a rosszak, hogy kezdek kételkedni abban, hogy ilyen helyzetekben nekem van igazam...

A pórázra visszacsatolt karabínert én eddig biztonságos megoldásnak gondoltam, ugyanis ugyanúgy viselkedik, mint egy fojtó nyakörv. Arra nem gondoltam, hogy a kis majomnak van annyi esze, hogy kihúzza a fejét míg laza.

Konkrétan az a hülye póráz meg szétégette a térdhajlatomat ...jóóóvolt...

Amúgy meg... ha nem találkozik az ember meg a kutyája hülye helyzetekkel, a kutya sosem tanulja meg. Muszáj vagyok bizonyos helyeken elengedni, hogy ne kelljen attól félnem, hogy baja lesz. vagy másban tesz kárt...

2014. máj. 25. 14:14
 4/17 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Persze, nyilván el kell engedned, hisz csak úgy tud tanulni a kutya és ha akarod, ha nem, ilyen helyzetek előfordulnak.

2014. máj. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Hát ne haragudj, igazad van, hogy bunkók voltak azok a nők, DE mindenkinek a saját kutyája az első. Ha engem valamiért zavar egy másik kutya, és a gazdája nem tesz semmit, akkor én fogok, mert a saját kutyám sokkal fontosabb mint más kutyája, főleg ha az enyém gyengébb. És egy cipőbe azért nem fog belehalni.
2014. máj. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Értem én a helyzetet, meg az ijedtséget. Az a baj, hogy velük több kutya volt, sorolom: pumi, francia buli meg ez a kis szálkás köcsög. A másik két kutya tök normálisan viselkedett, bár a pumi azért jó messziről ugatott rendesen, de legalább nem jött a képbe, ez a kis szálkás nyomorult meg úgy rohant nekünk, mintha övé lenne a világ.

Még szóltunk is a gazdinak, hogy nem kéne, de szerintem meg se hallotta mert vagy 10 méterrel arrébb beszélgetett meg tötyörgött.

Most nyilván nem fogom ledobálni a kutyát kaviccsal, meg nem küldök rá egyet bottal, nem az enyém, nem az én dolgom nevelni.

Engem az háborít fel az egészben, hogy retardált bunkó módon felkapja ölbe a kutyáját a másikat meg gondolkodás nélkül lezúzza cipővel. Komolyan olyan volt, mintha egy egész kóborkutya-falka rontott volna rá és nincs a közelben gazdi. Közben meg ott állt mellettem a kutya...

Mert nyilván nem fog az ember ott feküdni és nézni míg a kutyája esetleg tényleg illetlenül viselkedik a másikkal.

Mondjuk nemértem azt sem -de lehet én vagyok hülye- hogy az miért gáz vagy fenyegető, ha egy kutya beleszagol a másik seggébe...

Vagy mondjuk mit csinált volna a gazdi, ha az én kutyám rohan rá a bokorból ugatva-morogva? Lelövi?

2014. máj. 25. 16:24
 7/17 A kérdező kommentje:

Meg ez is, az egy dolog, hogy frankón elkaszáltam magam a pórázzal és elvágódtam, de tényleg nem arról szólt a dolog, hogy a 6 felnőtt (azaz mi) szétmoziztuk a helyzetet.

Szerintem még sose álltam fel ilyen gyorsan...

A mellettem álló kutyámat ütötte a nő cipővel És az egészben a poén, hogy már az ölében volt a kutyája és nem egyszer ütött...illetve egészen addig, míg el nem került tőle a cipő... azért, mert beleszagolt a kutyája seggébe, aki ezt sértésnek vette. Hát bocsánat már, hogy inkább ismerkedik, mint hogy leegye a kutyája fejét.

2014. máj. 25. 16:29
 8/17 anonim ***** válasza:

És te mit reagáltál rá?

Mondjuk én a kutya viselkedéséből a gazdája jellemére is szoktam ítélni, szóval várható volt, hogy így reagál a nő.

Hülye, tudom, idegesítő, nem lehet ezekkel mit csinálni.

Én esti sétáknál szenvedek, mikor jön egy új kutya, és mászna az enyémre, én meg állandóan elmorgom onnan őket. Van amikor kapcsol a gazda, és inkább ő szól rá, van amikor meg csak néznek bambán, hogy miért szólok rá arra a kutyára, aki ki se jön a kutyám seggéből, vagy lemancsolja. Hála a jó égnek marha jó, nem kötözködő kutya, ilyenkor segélykérően jön felém, mellettem meg nem merik zargatni.

2014. máj. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Hátraküldtem a kutyát páromhoz aztán kirángattam a nő kezéből a cipőt és közöltem vele, hogy ezek után örüljön, hogy nem gyömöszölöm le a torkán a kutyájával együtt, aztán behajítottam a szép fehér Nike csukáját a tóba.

Utána még vagy 10percig ordítoztam vele, úgy szólt rám a párom, hogy másszak ki az arcából és inkább menjünk tovább mielőtt a nőt is a cipője után küldöm.

Egyébként jó, mert a nyomorult kis dögnek nem lett semmi baja, azon kívül hogy kéretlenül megszagolták a fenekét, az enyémnek viszont kicsattant a szemöldöke.

Arról nem beszélve, hogy az előző gazdája rendszeresen verte, ennek köszönhetően inkább kutyázós, mint emberes és emiatt a liba miatt remélhetőleg az eddigi munkámat nem kell kidobni a kukába...

2014. máj. 25. 16:53
 10/17 A kérdező kommentje:

Ezekkel nekem nem szokott bajom lenni, szerencsére. Komolyan, ahogy oda mehet játszani meg szaglászni, addig bárkivel kijön. Annak ellenére, hogy egyébként viszonylag domináns játék közben, még nem találkoztunk olyan kutyával, akit megevett volna. Mindenkivel elviszi a dolgot a játék felé, aztán nincs feszültség. Pórázon egyébként ugat, de én betartom az alapszabályt, és nem viszem úgy oda kutyákhoz barátkozni, hogy feszült.

Másrészt meg nem sokan hagyják, hogy barátkozzon, mert "jajjistenem, dobermann és tutimegöl"

2014. máj. 25. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!