Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elso elengedes?! Ti, hogy...

Elso elengedes?! Ti, hogy csinaltatok?

Figyelt kérdés
A kutyam most 1 eves, kiskoraban sokat setaltattam szabadon, akkor hivasra jott hozzam, de amugy se ment el tolem messzire. Aztan meglatott egy biciklis bacsit es odarohant hozza, az volt az elso, hogy nem figyelt ram. Utana ez egyre tobbszor elofordult meg olyanokat csinalt, hogy szaglaszott es hiaba szoltam neki ram se nezett. Nagyon elkeseritett a dolog. Utana mar el se mertem engedni. A kozeli sportpalyara vittem ki mindig es ott gyakoroltuk a behivast. Most ott tartunk, hogy ott mar visszajon, de hat ott annyira nkncsenek ingerek. Szerintem, ha meglat egy embert/kutyat/macskat akarmit odarohanna. De ha nem engdem el sose tudom meg. Van a kozelbe egy ut. Bal odalt a patak, jobb oldalt egy nagy ret; de utana ott a fout. Egyszeruen nem merem elengedni, keptelen vagyok levenni rola a porazt annyira feltem. Nektek, hogy ment az elso elengedes?
2013. dec. 11. 20:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Vidd egy összeszokott kutyafalkába, ott nyugodtan engedheted, mert egymással foglalkoznak, egymást terelgetik és nem fognak eltűnni meglátod! Én így csináltam, 8-10 kutya közé beengedtem és persze köztük maradt, esze ágában sem volt elrohanni! :)
2013. dec. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy van ilyen tarsasag..de amikor ott voltunk a kutyam iszonyatosan beporgott. Egy-egy utyaval elvan, de 8-10 kutya kozott beporog es nem lehet leallitani, ugral a kutyakra, nem hagyja oket es ha valamelyik kutya "raszol" szoval odakap, az is csak egy pillanatra erdekli. Csak jatekbol csinalja, sose bantana meg macskat se, na de akkoris
2013. dec. 11. 20:35
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
Vegyel egy aza hosszu porazt.Bocsi ha nemtudom a nevet.Es ugy engeddel nalad lessz a kutya de mehet elore.. igy meg latod .Remelem segitettem
2013. dec. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%
Vegyel egy aza hosszu porazt.Bocsi ha nemtudom a nevet.Es ugy engeddel nalad lessz a kutya de mehet elore.. igy meg latod .Remelem segitettem.
2013. dec. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Akkor kisebb társasággal menj.

Ha nem jön be hívásra, büntesd meg.

Fejleszd a figyelmét: mikor épp szaglászik, nem figyel, bújj el vagy rohanj el. Ne szólj neki, csak ha kétségbeesik, vagy ha már nagyon messzire kellett szaladnod. Ezzel megmutatod neki, hogy figyelnie kellene rád, mert van, hogy fogod magad, oszt elrohansz. xD


Behívásnál is, fuss az ellenkező irányba, és lelkesen hívd, hogy érdekeld őt.

2013. dec. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
10 m-es ruhaszárító kötél vagy hegymászókötél a nyakörvére rákötve. Elindul valami féle, tiltod, rálépsz a hosszúpórázra, majd csalogatod magadhoz kedvesen. Ha nem jön, kis rántásokkal 'becsörlőzöd' magadhoz. Ha ott van, nagy dícséret és jutalomfalat.
2013. dec. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Milyen gyors a kutya?

Mert az enyém azelőtt kihúzta mellőlünk a kötelet, hogy ráléphettünk volna (vagy ha mégis sikerült, akkor volt, hogy a sebesség miatt kipattant a lábunk alól, vagy nem tudom, de nagyon érdekes volt).

Mert ha nagyon gyors a kutya, akkor lehet jobb, ha kézben tartod a kötelet mindig.

2013. dec. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, eleinte valóban jobb lehet a kötelet kézbentartani, de pár nap alatt ezt le kell építeni, és ledobni a földre, hogy ne csak kötélen működjön a kutya. Ja az meg gondolom alap, hogy a kutyát folyamatosan figyeld, a testbeszéde mindent elárul.
2013. dec. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
milyen fajta? mekkora?
2013. dec. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Éhes kutya, és valami nagyon durva ütős jutalomfalat. Lehetőleg tényleg falkában, ahonnan nincs értelme elmenni, és nem árt, ha a falka nem egy helyben ácsorog, hanem haladtok közben. Tehát például egy kutyás túra jó alkalom lehet.
2013. dec. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!